Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet webshopot csináln...

Hogyan lehet webshopot csinálni egyszerűen?

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozásom amit nemrég kezdtem el, ezért szeretnék egy webshopot készíteni hozzá.

Láttam pár weboldalt amik szinte ugyan úgy néznek ki, csak különböző termékek elérhetőek. Ezek a webshopok csupán egy felvásárolt "template" amit úgy díszít az eladó ahogy szeretne?


Van erre külön alternatíva? Létezik olyan ahol integrálva van a bankkártyás vagy paypalos fizetési lehetőség?



2021. szept. 19. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Havi/Éves díjas webshop rendszerek.

Unas, Shoprenter ...

2021. szept. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És mi a szándékod a webbolttal?

Ha értékesíteni is szeretnél:

- mennyi időd van napi szinten foglalkozni vele

- mennyire tudod a termék fotókat elkészíteni, optimalizálni

- mennyire tudod az egyedi termék leírásokat Magad elkészíteni

- Hogyan, mennyire tudod promózni a webshopod

- mekkora kapacitásod van az ügyfélszolgálatot ellátni

- milyen összeget tudsz negyedévente ráfordítani üzemeltetésre, fejlesztésre, reklámra...


A TE szinteden Unas, Shoprenter kezdésnek. Ott égeted el a legkevesebb pénzt kezdéskor. Aztán vagy tovább lépsz, vagy elmegy a kedved.

2021. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen sehogy.
2021. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

PHP/Laravel/MySQL


Sok sikert.

2021. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Wow milyen sok tapasztalt hozza szolas :D


Naponta kb 16 oram van foglalkozni vele.


A termekfotozashoz van megfelelo keszulekem, vilagistechina es egy kis photoshop tudas az utomunkahoz.


Nem szukseges egyedi termekleiras egy 3D nyomtatott targyhoz, max a neve es az ara. Ugy gondolom ez menni fog.


Promozashoz boven eleg instagram,tiktok,facebook,youtube


Nem igazan ertem a "mekkora kapacitasom van az ugyfelszolgalatat ellatni" reszt.


Negyedevente kb 1.5 millio ft-ot tudok raforditani.


Shopify-ra gondoltam legeloszor es az amazonnal valo kereskedesre. Az amazon intez nekem a szallitassal kapcsopatban mindent.

2021. szept. 24. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Na akkor a 1,5 millával ne itt keresgélj, menj egy rendes cég után.
2021. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Van több ingyenes webáruház motor is. Először is egy domain név kell (kb. 1300 Ft/év) és webtárhely (kb. 4-6000 Ft/év). Ezért szolgáltatótól függően 2Gb körüli tárhelyet kapsz, ezen kb. 500 termék elfér (a termékképek számától és méretétől függően akár több is).


Én WordPress + WooCommerc-ot ajánlok: [link]

Van több webáruház motor is, pl. Prestashop, OpenCart, Magento, de szerintem a WordPress a legjobb, mert egyszerűen kezelhető és szinte mindenhez lehet kész bővítményt találni.


A WordPress-hez kell majd egy WooCommerce kompatibilis sablon.

Itt két választási lehetőséged van, az egyik az ingyenes, a másik a fizetős sablon.

Az ingyenes sablon előnye, hogy nem kell érte fizetni, de ezzel a pozitívumok ki is merültek. Többnyire kevesebb beállítási lehetőséget tartalmaz, mint a fizetősök, kevésbé szabható egyedire, tömören azt kell használnod, amit kapsz. Ingyenes webáruház sablont találsz többet is a [link] oldalon, ezek szerintem elég tetszetősök. Van prémium verzió is, így kezdhetsz ingyenessel, majd később átválthatsz.

A fizetős sablonok ára átlagosan 50 és 300 dollár között szokott mozogni. A legnépszerűbb WordPress téma webáruház a [link] itt rengeteg webáruház kinézetet találsz, de nem árt körültekintően választani. Én viszont egy másik fizetős témát használok, a Divi-t: [link] A Divi előnye, hogy nem csak egy sablont ad, hanem több elrendezést és oldalépítőt is kapsz hozzá. A Divi mindent egyben tartalmaz, amire szükség van.


A hátránya a "csináld magad webáruháznak", hogy ha még sosem készítettél weboldalt, utána kell járni jónéhány dolognak (vagy ha nem szeretnél, meg kell vele bízni egy webfejlesztőt). Egy alap webáruház (ha valaki ért hozzá) néhány órás munkával összeállítható, utána pedig csak a termékeket kell feltölteni és frissíteni.

Léteznek bérelhető webáruházak is. Ezek előnye, hogy egyszerűbb a kezelése (kulcsra kész webáruházat adnak). További előny, hogy a rendszer üzemeltetést a szolgáltató végzi, neked csak használni kell. A hátránya, hogy magasabb az üzemeltetési költsége, mint egy saját fejlesztésnek.

2021. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyi büntetést fog kapni a kérdező minden hiányzó dolog miatt ami a törvényben van, hogy jobb lesz ha másra bízza...
2021. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: A jogi részek sablonoson megoldható pl. innen: [link]

(Nem 100% -os, de 90% -ban fedi, és kötelező adatok benne)

De bérelhető webshop rendszerekbe is azért viszonylag aktuális sablonok vannak.

Az igazán nehéz diót maga a kereskedel fogja hozni.

Pl. ha élnek az elállási joggal, akkor az egy az egyben minusz.

Ha garancia miatt vissza küldik, ott megint gyártó - beszállítóval ezt letudni, ha kínai import egy-egyben veszteség.

2021. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!