Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascriptben hogy tudok egy...

Javascriptben hogy tudok egy másik fájlban lévő tartalmat megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Van két fájlom, jó lenne, ha az egyik elérni a másik id-val megadott div-jét. De az egyik fájl nem látja a másikat.
2021. dec. 13. 03:35
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
? feltudnád tenni a példádat/kódodat egy kódmegosztóra? pl. pastebin.com
2021. dec. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
localStorage?
2021. dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azonos oldalon belül, külön frame / iframe -be lévő lapok elérhetik egymást. (Más hoston lévők viszont nem, max akkor ha Access-Control -ban engedélyezve van...)

window.parent ... és contentWindow amire szükséged lesz hozzá.


Pl. egyik frame -ből a másikat:

window.parent.document.querySelector('#iFrameIDja').contentWindow.document.querySelector('#divIDja')

2021. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi volna a konkrét cél, elméleti síkon? Simán elképzelhető, hogy rossz vonalon indultál el.
2021. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van két külön fájl

Nagyvonalakban az egyikben van egy gomb

Ez a gomb valamiylen eseményre jön létre ez tök oké.

Azt akarom ha a gomb megjelenik, akkor a kép is jelenjen meg. De a kép külön fájlban van. Nem tehető át.

2021. dec. 15. 18:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Ok ez még nekem még mindig baromi zavaros. A képet nem kell sehova rakni, csak meg kell jeleníteni. Vagy mit takar az, hogy külön fájl, most a html-ről beszélünk?
2021. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én így értem a kérdező elképzelését:

- van két html file, amik ugyanazon a gépen vannak megnyitva,

- az egyiken van egy gomb, ami ha megnyom, akkor a másik megjelenített html fileban látható lesz egy kép

Erre javasoltam localStorage-on keresztüli kommunikációt a két oldal között, az első beállít egy értéket a gombnyomásra, amit a másik oldal periodikusan ellenőriz és az értéknek megfelelölően megjeleníti a képet.

A 0%-os visszajelzésből következtetek, hogy nem nagyon ment át a tömör üzenet, se a kérdezőnek, se a potenciális válaszolóknak.

2021. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

php fájlokról van szó, és igen, az a lényeg, hogy az egyik fájlból valahogyan elérjem a másik fájlban lévő dolgot, tökmindegy, hogy mi az.

De nem érem el, és nem tudom van e erre megoldás.

2021. dec. 17. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, ezt megteheted a localStorage használatával. Pár sor javascript.
2021. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor köszönöm.
2021. dec. 18. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!