Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen ingyenes webkiszolgálók...

Milyen ingyenes webkiszolgálók vannak?

Figyelt kérdés
2022. júl. 31. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Gagyik.
2022. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van több ingyenes tárhely szolgáltató, viszont egyik sem olyan, mint a fizetősök. Gyakorlásnak és tanuláshoz megfelelnek, de komoly oldalakhoz nem ajánlott (illetve nem is adnak akkora tárterületet, hogy egy terjedelmesebb oldal elférjen rajtuk).

Bemutatok néhány népszerű ingyenes tárhelyet.


[link]

Szerintem ez a legjobb Magyar ingyenes tárhelyszolgáltatás, de külföldiben is kevés hasonló színvonalas szolgáltatás van. 256 MB reklámmentes tárhelyet és korlátlan adatforgalmat adnak, továbbá módosítható a PHP verzió és PHP beállítások. Saját domain névvel és a szolgáltató által adott aldomainnel is használható, saját domain név esetén ingyenes SSL tanúsítvány is van. A sebessége és rendelkezésre állása nagyon jó, a 256 MB tárterület viszont kisebb oldalakhoz elég csak.


[link]

Ez az egyik legrégebbi Magyar ingyenes tárhely szolgáltatás. 500 MB tárhelyet adnak és korlátlan adatforgalmat. Az oldalak tetején van egy reklámcsík. Ingyenes aldomaint adnak.


[link]

Ez a szolgáltatás 1 GB tárhelyet és havi 5 GB adatforgalmat ad. Használható saját domain névvel, vagy a szolgáltatótól kapott aldomainnel. Ingyenes SSL tanúsítvány sajnos nincs benne. Az 1 GB tárterület elég jó, viszont a havi 5 GB adatforgalom viszont nagyon kevés, kb. 1000 látogatóra (vagy kevesebbre) elég.


[link]

Ez egy népszerű külföldi tárhely szolgáltatás. A sebessége nem túl jó, viszont elég komoly kezelőpanelje van (cPanel-hez hasonló). 1000 MB tárhelyet és havi 50 GB adatforgalmat adnak (ez utóbbi már egy átlagos látogatottságú weboldalhoz elég szokott lenni). Szintén használható saját domain névvel és a szolgáltatótól kapott aldomainnel. Viszont nem árt vigyázni velük, ok nélkül törölnek weboldalakat!



Nem ingyenes, de olcsó tárhely: [link]

Már évente 249 Ft-tól van tárhely, én az 1000 MB-os csomagot szoktam kezdésnek ajánlani, ez is csak 999 Ft évente, és egy átlagos weboldalhoz elegendő szokott lenni. Használható saját domain névvel, de a szolgáltatótól kapott aldomainnel is (ez egy plusz pont, hogy nem kötelező domain nevet regisztrálnod). SSL tanúsítvány van, illetve választható PHP verziók, stb. Évente kb. egy pizza ára, cserébe minőségi szolgáltatást adnak.

2022. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi tanuláshoz kell még az is lehet mindet kipróbálom.


Azt nem értem a harmadik negyedik 5 és 50 giga forgalmat ad. Az első kettő mennyit?

2022. júl. 31. 14:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első kettő korlátlan adatforgalmat ad. Természetesen ezt az észszerűség határain belül kell érteni (olyan, hogy korlátlan nem létezik, mivel a szolgáltató szervereinek a kapacitása nem végtelen, ráadásul ingyenes tárhelyen ezen a kapacitáson több weboldal osztozik, mint egy fizetősnél). Látogatottabb weboldalakhoz mindenképp fizetős tárhelyet érdemes venni.


Ha tanuláshoz kell, jó ötlet mindet kipróbálni. Minőségben és szolgáltatásokban szerintem a nethely.hu a legjobb. WordPress-el, Drupal-al és Yoomla!-val is 100%-ig kompatibilis.

2022. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nethely jött be. Az atw-n túl régi myadmin verzió van és sok mindent nem támogat.
2022. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És a php-ban a session_start()-ra hibát ír ki.
2022. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hu.hu-ról vélemény? Régen ott szerkesztgettem egy-két kacatomat.
2022. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már megszűnt.
2022. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sok ingyenes webtárhely megszűnt, vagy jobb esetben fizetőssé vált (az utóbbi eset szerintem egy fokkal korrektebb, legalább ott volt esély, hogy egy több éves ismert weboldal tovább működhessen).

Neveket nem szeretném sorolni, de legkevesebb hét Magyar ingyenes tárhelyről tudok, ami az elmúlt tíz évben megszűnt, és voltak közöttük népszerű, 10-15 éves múltra visszatekintő szolgáltatások is.

Persze ez nem jelenti azt, hogy a ma népszerű ingyenes tárhelyekre is ez a sors vár, de garancia semmire sincs. Komoly weboldalakhoz nem ajánlok ingyenes tárhelyet, évente pár ezer forinttól nagyon jó fizetős szolgáltatások vannak.


Az igazi gond, hogy még fizetős tárhellyel is lehet pórul járni. Én régebben vettem egy tárhelyet, amit egy évre előre kifizettem, és három hónap után minden értesítés nélkül megszűnt a szolgáltató. Meg volt olyan fizetős tárhelyem is, ahol a szolgáltató hibájából az összes ügyfél összes adata elveszett egy meghibásodott szerver miatt (amit persze nem tudtak visszaállítani, mert mentésük nem volt róla). Egy bocsánat kéréssel ezt nem lehet elintézni, én ott hagytam őket (ha már úgysem tudták visszaállítani azt az oldalam, akkor mindegy volt).

Természetesen a népszerű (ismert nevű) szolgáltatókkal nem szokott probléma lenni, de azóta én folyamatos mentést készítek mindenről, és másoknak is ezt ajánlom.


Amit ajánlok tárhely választás előtt, hogy független vélemény oldalakon olvassuk el a felhasználói visszajelzéseket. Az emberek a rosszat többnyire hamarabb megírják, mint a jót, ezért ha adott szolgáltatóról nagy számban vannak pozitív visszajelzések, az garantáltan jó.

2022. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!