Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi lesz a szoftverfejlesztőkke...

Mi lesz a szoftverfejlesztőkkel és a webfejlesztőkkel, ha egy chatgpt már most simán létrehoz fél perc alatt pl. statikus weboldalakat?

Figyelt kérdés
Nem gondolkodnak el a szakma váltáson?
2023. máj. 29. 10:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Ezekből olyan szerzői jogi hercehurca lesz hogy csak na. A ChatGPT ugyanis meglévő dolgokat használ fel az új előállítására, amivel szerzői jogot sért. Aztán kin verik le? Akinek a neve a honlapon van. Nem lennék egy ilyen helyében. Inkább megfizetem a szakembert.
2023. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

Hasra ütök, a világon létező foglalkozások 90%-t fel lehetne váltani egy robottal vagy egy programmal elméleti szinten.


Ilyen hülye kérdéseket csak az tesz fel, akinek halvány fogalma nincs róla hogy mit is jelentene a gyakorlatban a teljes automatizálásra való átállás.

2023. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Így van ilyen hülye kérdéseket csak én teszek fel. A statikus weboldalakból 15 éve még vígan megéltek, ma meg egyáltalán nem ér semmit.


Szóval eléggé jogos a félelmem, lehet ezt félvárrol venni, meg kötekedni, de sajnos akkor is effelé tart a világ. Korlátozzák majd? és ha igen miért? Hiszen melyik cég nem ezt választaná? Olcsóbb, gyorsabb megoldás.


A jogi része 20 fotóval megoldható, melyet a mobilunkkal felveszünk, tehát azt most hanyagoljuk. Nyílván nem holnap váltják le ezek a botok az embert, de nagy esély van rá.


Elmélkedni hívtalak ide titeket, nem kötekedni!

2023. máj. 29. 11:24
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

nem.

Egyrészt iszonyat nehéz rávenni, hogy használható eredményt adjon vissza.

illetve komplexebb dolgokat körül írni körülményesebb, mint leprogramozni.

arról nem is beszélve, hogy utána legalább 4× -addig tart a hiba keresés.

Eszköznek nem rossz részfeladatokhoz, elég sokmódon lehet hasznosítani.

DE! Jelenleg, elég lassú - költséges az API -k folyamatos használata.

Várom, mikor lesz belőle testre szabható - telepíthető offline verziók.

Vagy is ami azt tudja - van megtanítva csak amire szükségünk van.

2023. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom még egyszer, a világban lévő foglalkozások kb 90%-át fel tudná már váltani robot vagy program, még sem teszik.


Vagy nincs pénz az infrastruktúra kiépíttetésére, vagy sajnálják rá a pénzt, vagy költséges, és nem hozná vissza a kiadásait, így marad az emberi munkaerő.

2023. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

"A statikus weboldalakból 15 éve még vígan megéltek, ma meg egyáltalán nem ér semmit."

Igazából, ma is vígan meg lehet élni, csak legyen látványos, elérje a marketing célját.

Ma is eladható egy jó statikus oldal, hisz a legtöbb cégnek nem kell több mint egy online plakát.

Csak azért nem szokás statikus megoldást használni, helyette lomha WP + DiVi ...

Mert sok marketinges nem tudná azt statikusan megcsinálni, ha aktualizálni kell akkor forrás kódot módosítani.

Így elterjedtem a Webes felületen össze kattintható dinamikus - wysiwyg felületek használata.

2023. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

-5ösnek annyit, hogy a 90% át nem tudja leváltani a robotika, hiszen kimegy Ki neked kapálni a földekre?

Ki fogja befűzni a cípőbe a cipőfűzőt?

Ki fog neked egy ügyintéző helyében ülve megérteni, amit másnaposan ott eldadogsz?

Ezekre a robotok még nem alkalmasak, de lesz olyan idő is, amikor azok lesznek.

És szerinted a te nyomorult életed, vagy a több millió dollár lesz a fontosabb?

Nézzünk körül a világban, és rájöhetünk, hogy mi lesz a fontosabb. Éhen hal több millió ember, az kit érdekel?

Na, nekem ez a bajom.


6-osnak, szerintem ma nem igazán lehet a statikus weboldalakból komnolyabban megélni, egy egy munka biztos jól fizet, de hosszútávon erre nem alapoznék semmit.


4-esnek annyi a helyesírási hibája, hogy az számomra értelmezhetetlen

2023. máj. 29. 11:42
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Kihisztizted magad?
2023. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Én kipróbáltam a ChatGPT programozási képességét, azt mondanám, hogy még nagyon gyerekcipőben van. Egyszerű HTML kódokat valóban megír. De az már elég komplex feladat, hogy egy teljes weboldalt készítsen el, ráadásul olyan minőségben, ahogyan azt egy megrendelő elvárná. Egyszerű statikus weboldal templatet lehet legenerál, de ebben semmi új nincs, én 10 éve használtam már ilyen szoftvert, ami véletlenszerűen generált HTML sablonokat, mindig mást. Persze minőségre ez jóval alulmarad egy hozzáértő webfejlesztő munkájához képest. Ha pedig PHP kódot íratnánk, legfeljebb egyszerűbb (példa) dolgokat tud elkészíteni. Olyant, amit ha beírunk egy keresőbe, kiadja készen, hiszen a ChatGPT is ebből "táplálkozik". Annyira még nem fejlett, hogy komplexebb programokat meg tudna írni. Természetesen nem kizárt, hogy 10-15 év múlva eléri vagy meghaladja egy ember intelligenciáját és azt mondjuk neki, készítsen egy kávézó céges weboldalt, szövegekkel, képekkel, mindennel együtt, majd pár másodperc múlva ZIP-ben letölthetjük ezt. De még nem tart itt, ha pedig eléri is ezt a szintet, vajon minden kérdezőnek más oldalt készít, vagy hasonlót, esetleg ugyanazt?


Ennél jobb, ha egy ingyenes weboldal templatet (tervet) letöltünk, esetleg megvásárolunk egy fizetőst. Körülbelül a ChatGPT is hasonló, vagy rosszabb kódot ad ki, viszont ha olyan helyről töltünk le, az nem ütközik szerzői jogokba, szabadon felhasználhatjuk és módosíthatjuk. Sőt, a fent említett kávézó weboldalt is készen letölthetjük, például innen: [link]

2023. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

#7: https://www.youtube.com/watch?v=ALmqer120qM https://www.youtube.com/watch?v=1oeXw3awuaM ...


"Ki fog neked egy ügyintéző helyében ülve megérteni, amit másnaposan ott eldadogsz?"

» "4-esnek annyi a helyesírási hibája, hogy az számomra értelmezhetetlen"

[link]

2023. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!