Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan, miből célszerű egyedül...

Hogyan, miből célszerű egyedül megtanulni honlapot készíteni, és naponta mennyi időt kellene minimum ráfordítani? (Folyt. Lent. )

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni honlapot készíteni úgy, hogy azt magam írom meg, kódok használatával és nem sablonos oldalak segítségével.


Az angol nyelvvel nincs problémám, azt napi szinten használom, így angol nyelvű források is érdekelnek.


A számítógépet felhasználói szinten megfelelően használom, és most már komolyabban is érdekel, nem csak a hétköznapokhoz szükséges tudás szintjén. A HTML nyelv sem idegen számomra, bár még rutinból nem tudom használni.


Naponta 2-2,5 órát tudnék rá szánni munkám mellett, hogy csak ezzel foglalkozzam. Illetve hétvégéken még többet. Gondolom, kb. ez a minimum...


Ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan kezdjek hozzá a honlapkészítés tanulásához?

Milyen nyelveket és milyen sorrendben kell megtanulnom? (Gondolom, ezek egymásra épülnek, így pl. azt tudom, hogy HTML a minimum, de azután hogyan tovább?)



Tudnátok ingyenes forrásokat adni, akár magyar, akár angol nyelven?


Köszönöm a segítséget.


Ha még valamilyen infóra van szükség, vagy nem egyértelmű a kérdésem, jelezzétek!


2011. ápr. 3. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ennyi idovel 1 hét alatt egész jol fogod tudni, én joval kevesebb alatt tanultam meg :)
2011. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A HTML tökéletesítése után nekikezdhetsz a CSS-nek (ez a design-hoz lesz fontos), utána szerintem állj neki a PHP-nek (mely már szerveroldali, tehát evvel tudsz olyanokat csinálni, mint regisztrációs rendszer, szavazások...), vele együtt a MySQL-t is tanuld (ez elég könnyű lesz, azért kell, hogy az adatbázisban le tudd tárolni/kiolvasni az adatokat), majd ott van még a JS (kliens-oldalon fut le, ez is hasznos lehet).

Szerintem a ráfordítandó időd bőven elég rá.

Néhány hasznos leírás:

[link]

PHP 24 óra alatt (régi, de az alapokat jól meg lehet tanulni vele):

[link]

A Google segítségével is sok gyakorlati példát, cikket, leírásokat kereshetsz.

2011. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én naponta 1,5 órát foglalkozom ilyennel. Tavaly szeptemberben kezdtem autodidakta módon. Eddig jutottam a html-lel: www.algernon.atw.hu és [link]


A php-vel pedig eddig: [link] (most ezen dolgozom)


Ha te, mit írtad, naponta több időt szánsz rá, hamarabb túlteszel rajtam :), de jól válaszd meg, hogy honnan, miből tanulsz. Ebben segíthetek online könyvekkel.


Nem reklámnak írtam az oldalakat, csak hogy legyen viszonyítási alapod. A legfontosabb már benned van: az elhatározás, az akarat, a tettvágy.

2011. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi válaszokat, amelyek sokat segítenek elindulni! Továbbá, köszi, hogy nem tolt le még eddig senki járatlanságom, tapasztalatlanságom miatt!


Kedves ma 18:23-kor író-hoz:

érdekelnének az online könyvek is a témában!

Most pedig gyorsan megnézem a linkelt oldalakat. :)

2011. ápr. 3. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, el van rejtve a mail címed, így nem tudok neked írni, de ha küldesz nekem 1 rövid üzenetet,akkor már el fogom tudni küldeni a könyveket.
2011. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tessza!


Írtam e-mailt.


Előre is köszönöm!

2011. ápr. 4. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt tudom ajánlani:

[link]

Itt nem csak a HTML, hanem a JS és a PHP alapjaival is megismerkedhetsz. Szerintem nagyon jó oldal, én rendszeresen használom a HTML és a JS írásához (bár akkor nem a tutorialokon megyek végig, hanem van komplett funkciólista, amikből nagyon sok minden megtudható, de azt majd későbbre ajánlom).

2011. ápr. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


WOW! Ez a w3schools oldal már ismerős, ahogy menéztem. Csak még akkoriban nem foglalkoztam honlapok készítésével. Köszi a linket, most már újra megvan!

2011. ápr. 6. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!