Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik ingyenes weblapszerkesz...

Melyik ingyenes weblapszerkesztőt tartjátok a legjobbnak? (tudom, sok ilyen kérdés volt, de egyenes válasz, és egyetértés sehol sem vot! )

Figyelt kérdés
És légyszives valami segítséget, hogyan álljak neki, valami videó, stb... Hogy extrákat is bele tudjak tenni. Pl..videó, stb.
2011. júl. 8. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha így teszi fel a kérdést, akkor egyik sem felel meg Önnek!


Használjon valami tartalom kezelőt, Joomla, Drupal...


Ezekhez igazán nem kell sok ész és tudás, minden doboz szinten épül fel. Majdnem csak "tölt" és "engedélyez".


Van magyar fórum hozzá ahol sokat segítenek!

2011. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én az ms office share point designert.
2011. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, most utoljára írok ilyen választ:


Kedves Érdeklődő!


Amennyiben felkeltette az Ön érdeklődését a honlapszerkesztés, először is értsen meg egy dolgot: ez egy ugyanolyan szakma, mint például az orvos. Az orvosok olyan emberek, akik professzionális szinten értenek az emberi testhez, a működéséhez, a gyógyításhoz. Azonban ők sem úgy kezdték életüket, hogy mindent tudtak. Általános iskolába jártak, megtanultak ezt-azt biológiaórán, majd a középiskolában folytatták, végül egyetemre mentek...

A webprogramozás ezzel szemben egy kvázi ingyenesen elsajátítható foglalkozás, nem feltétlenül kritérium hozzá egy szakirányú egyetemi képzés, ugyanis az interneten elérhető szinte minden, amit tudni kell/érdemes róla. A többi már csak gyakorlás kérdése.. DE: ezért esik bele sok ember abba a hibába, hogy lebecsüli a szakma komolyságát. Nem látja be, hogy a tanulás elkezdése és az első komolyabb oldalának létrehozása között hónapok fognak eltelni, mialatt több száz munkaórát belefektet a tanulásba!! Az ilyen emberből sosem lesz programozó. Feladja. Mert eleve nem értette meg azt az egyszerű tényt, hogy könnyűnek tűnik, meg a net ott van, meg van sok hely, ahol kérdezni lehet, de gondoljon bele: az arcára teszek egy maszkot.. elalszik.. vágok egy csíkot a hasára, megfogom, kivágom, és összevarrom... egyszerűen hangzik, de ettől még nem tudok vakbélműtétet végezni.. Pedig a reménytelen eset ilyen! Látja, hogy milyen könnyű regisztrálni a facebookra, és ha felmegy a blog.hu-ra, akkor egy perc alatt bele is hányhatja a világról alkotott véleményét a köztudatba. És némelyikben ilyenkor támad fel a vezérhangya, hogy "hú de király blogot tudtam magamnak összekattintgatni, azta' de jó vagyok.. na, akkor én programozni fogok.." és ilyenkor megjelenik itt, és megkérdezi, hogy mivel, hogyan mit??

Amennyiben Te pont nem ez a kategória vagy, akkor elnézést, csak tudod, nagyon sokadszorra válaszolok olyan kérdésre, hogy hogyan kezdjem el..


Mondandóm lényege az volna, hogy:

1.) Ha nem tervezel rászánni hónapokon át napi több órát a tanulásra, bele se kezdj!

2.) Ha komolyan gondolod: először is a hyper-text markup language -t sajátítsd el. Ez mindennek alapja. (röviden html)

3.) bár néha tud jó lenni, de általában felesleges a videó formátumú help: olvass inkább; saját tempóban...

4.) tananyag, tutorial annyi van a neten, hogy tetszőleges méretű folyót rekeszthetnénk vele: google-ba beírod hogy "html alapok".

A legnagyobb oldalak közül párat említve: w3school, segedletek.hu tutorial.hu prog.hu, weblabor.


5.) A legjobb szerkesztőprogram a notepad. Ezt senki hozzáértő nem vitatja soha. Annyi, hogy mindenki mást használ; ugyanis fontos, hogy legyen benne kódszínező, de onnantól ízlés szerint választ magának egy barátságos szoftvert, ami ugyanazt tud: kódot írni.. én spec. a notepad++ -t használom jelenleg, de volt idő, amikor codeigniter-t, phpdesignert használtam: előnyök-hátrányok, pro-kontra, de hótmindegy, csak válaszd ki, amelyik szimpatikus.


6.) olvass, tanulj, gyakorolj!

2011. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó még annyiban kijavítanálak hogy a profik és share point designer/dreamweawer jellegű progikkal csinálnak weblapokat, notepaddal kb sokszorosa annyi időbe telne elkészíteni a weblapot. Notepad csak arra jó hogy a dolgok mögé nézzünk vele. Persze nem kétlem hogy szükség van rá, de CSAK azzal elkezdeni weblapot csinálni azzal csak saját magunk ellensége leszünk.
2011. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó: nos, természetesen igazad van! Nyilván, akik az ebay-t csinálták, azok nem a windows jegyzettömbjével álltak neki, "hogyaszonyga' <html>.."

Ez igaz. És jogos.


Az álláspontom arra értendő, hogy -azt hiszem weblaboron láttam egy régebbi esetet, amikor a gyerek küszködött a div-ekkel...- kezdőként az illető beszabadult a frontpage-be, ott ugye katt a beszúrás/layer menüre és tádáá ott is van a div, amit a kurzorral méretezett, beleklikkelt, írt.. lövése sem volt, hogy mi az a sok sz*r a kapcsokban, de nem is érdekelte, mert ugye a hülyék olyanok, mint az áram: a legkisebb ellenállás felé mennek.. na aztán amikor megjelenítési problémái adódtak, és kétségbeesetten írt mindenhová helppls kérdéseket, akkor próbáld neki elmagyarázni, hogy mi a különbség az absolute, és a relative, között...


A kérdezőnk, fogalmazásából kiolvashatóan kezdő. Ami nem baj, azért van, hogy fejlődjön; specifikusan neki szántam azt a javaslatot, hogy üljön le egy tutorial-gyűjteménnyel a notepad elé és kezdje el, hogy <html><head><title>oldalcím</title></head><body></body></html>

és értse meg, mi miért, hogyan..


Lehet, hibás az álláspontom, de én úgy gondolom, hogy DW és társai arra valók, hogy meggyorsítsák, megkönnyítsék a kódírást, nem pedig arra, hogy helyettünk tudják a nyelvet.. Mert persze, ha épp egy cég termékadatbázisát kell kitenni a honlapjukra úgy, hogy kereshető, rendezhető legyen, senki sem várja el, hogy mind a háromszázhuszonhét div-et kézzel bepötyögd, de szerintem csak az használjon ehhez programot, aki tisztában van már azzal, hogy a program által beszúrt tag kódja hogy is van, mi mit jelent..

2011. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nah, az alpok már megvoltak, de ahogy én nézegettem, nekem bőven elég egy lapunk.hu verziójú weblapkészítő...Ezek közül melyiket ajánljátok! Lapunk.hu-s volt, csak letiltottak! :@
2011. júl. 8. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:

A legelső válaszoló voltam.


A lapunk.hu oldal, amelyről kitiltották!

Egy tartalom-kezelő. Az alapoktól igencsak messze van.


Ha úgy gondolja, boldogul önálló lap elkészítésével, írjon egy primitív bemutatót.


Jelenítsen meg a képernyő jobb szélén, középen (felbontástól függetlenül) 1 képet, ami, ha felette van az egér, másik kép jelenik meg. Scrollozás esetén is helyén marad. És ha ráklikkelnének, hangjelzést ad mielőtt mondjuk kinyomtatja az oldalt...


Jegyzettömb tudja! (És nem szemeteli tele a kódot felesleges dolgokkal)...


Ha ez nem megy, max. tartalom kezelőt keressen - még mindig!!

2011. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sokáig az NVU-t használtam, kis olvasgatás, tanulgatás után, nem nehéz a kezelése. Aztán feladtam, mert nem volt türelmem elpocsékolni órákat azért, hogy aztán kevés látogatók miatt bezárjam a honlapot. Meg puszta HTML-ből nehéz kihozni egy valóban igényes, jól kinéző oldalt... Ott van még a php-Fusion is, az viszont már más tészta. Úgy működik, mint pl. a lapunk.hu, tehát van egy alap, amit te magadnak variálhastz, de kötött a kezed valamilyen szinten. Csinálhastz vele weboldalt, de nem fogsz 1-ről a 2-re jutni vele, mindegy ha a lapunk.hu-nál kezdesz weboldalhoz. Ha komolyan gondolod ezt a weboldalkészítgetést, akkor keress tutorialokat, leírásokat, de ha csak pl. egy klánhoz kell, vagy csak bohóckodásból az osztályodnak, stb. akkor maradj a lapunk.hu rendszerénél.
2011. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!