Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Már meglévő honlapot mennyire...

Már meglévő honlapot mennyire nehéz szerkeszteni? Kell hozzá valamilyen program?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 21:40
 1/9 A kérdező kommentje:
ECDL 7 modulos tanfolyamot sikeresen végeztem, valamennyire ismerem az informatikát, bár tudom az ECDL nem egészen a honlapszerkesztésről szól.
2011. júl. 8. 22:17
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen honalpra gondolsz. Elméletileg mindent lehet egy egyszerű jegyzettömben is szerkezteni. De ajánlott segéd program. Ha bonyolult a lap, akkor kell hozzá tudás.
2011. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Igazából a kettőnek nem sok köze van egymáshoz." De ezt csak idézőjelben írom.

Eléggé bele kell ásnod magad a weblapkészítésébe. Mert ha nem tudsz létrehozni egy alapszintű weblapot, akkor a megváltoztatása sem fog menni.

Nagyon sok anyagot kell elolvasnod és gyakorolnod.

Elsőre egyszerűnek tűnik, de minél jobban utánanézel és utánaolvasol, akkor jössz rá, hogy nem könnyű.

Először az alapokat kell megtanulni.

2011. júl. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, azért az enyhe túlzás, hogy a weblapkészítésben mindent meg lehet oldani jegyzettömbben.

És mi a helyzet mondjuk a Flash-sel???

Kérdező:

Ha kifejezetten WYSIWYG editor alkalmazásokra gondolsz, akkor nincs szükség rájuk, de kényelmi szempontból lehet használni őket.

Már meglévő statikus honlapok szerkesztése nem igényel olyan nagy szaktudást, de a dinamikus honlapokéhoz kliens és szerver oldali programozási, MySQL ismeretek is kellenek rendszerint.

Sőt, más elkészített munkáját sokkal nehezebb is lehet továbbfejleszteni, mint a saját weblapjaidat.

Rendszerint a webfejlesztők saját sémák alapján dolgoznak, ebből következik, hogy más weblapjainak szerkesztéséhez előbb az adott programozó sémáját kell megismerned és továbbvinned.

2011. júl. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, viszont akkor ha már a flash szóba jött, grafikai tudás sem árt..
2011. júl. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mozilla addonok közt is van egy , amivel a weblapokforráskódjába bele tudsz nyúlni, ez a FireBug!
2011. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A flash és a grafika említése, mint jegyzettömb-inkompatibilis dolog, teljesen jogos, de: szerintem, ha a kérdezőnek kérdeznie kell azt, hogy kell-e program egy oldal szerkesztéséhez, akkor majdnem biztos vagyok benne, illetve qrvára remélem, hogy egy "sima" statikus html lapról van, szó, esetleg némi php scripttel vegyítve...
2011. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Attól függ milyen a már meglévő oldal.

Ha sima HTML, akkor nem kell hozzá semmi, csak egy szövegszerkesztő. Viszont ajánlottak segédprogramok mint pl Microsoft Office Front Page. Én a Adobe Dreamweaver-t használom, nekem az tetszett a legjobban.

Ha viszont bonyolultabb weboldalról van szó, ahol pl PHP, ASP, vagy más Server Side Scripting-et használnak, az már jóval bonyolultabb, és ahoz is kell érteni.


Viszont, ha mondjuk egy CMS-el van megoldva (Pl Joomla, Drupal, Wordpress) azok adatbázisban tartják a tartalmat, és javasolt a saját felületükön kezelni a weboldalt. Ezeket könnyű megtanulni.


Mellékesen ajánlanám a notepad++-t ami egy nagyon hasznos kis program, olyan mint egy felturbózott jegyzőtömb :)

Be lehet állítani rajta, ha programozol, vagy weboldalt szerkesztel, hogy pl HTML-be dolgozzon, és akkor nagyon szépen színezi ki, a szintaxis-hoz megfelelően.

2011. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ndavid1005 válasza:
De mik a lépések. Szóval megvan a jelszó és a felhasználó név azt hová kell beírni?
2020. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!