Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok egy honlapot...

X-gam3R kérdése:

Hogyan tudok egy honlapot futtatni, és üzemben tartani a saját gépemről?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jól fogalmaztam e meg magát a kérdést, de amit szeretnék kérdezni. A birtokomban van egy elég eős gépezet, gondolom az első lépés, hogy Linuxot tegyek a gépre. A kérdés: Hogyan tudnék egy honlapot futtatni a gépemről (HTML, PHP) amit el is tudok érni. Ha jól hallottam, akkor megoldható valahogy, és akkor IP cím alapján lehet elérni az oldalt. Viszont a szolgáltatók is valahogyan regisztrálják a címeket, olyat házilag nem lehet csinálni? De akkor hogy csinálják a hostingok?


Előre is köszönöm a válaszokat


2011. júl. 28. 22:03
 1/4 KeryAti ***** válasza:

Szeva!


Nem kell feltétlen Linux-ot használnod.

Ha meg vannak az ismereteid a HTML / CSS / JavaScript / PHP-ról, akkor töltsd le a XAMPP-ot.


[link]


Ez egy olyan program amivel Apache, MySQL-t tudsz futtatni a gépeden.


Sok sikert hozzá.

2011. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha biztosan otthonról szeretnéd Linux alatt futtatni a weboldalt: itt egy link: [link]
2011. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Linux nem követelmény hozzá, csupán a biztonság és a stabilitás végett szokták azt használni.

Mint ahogy az izmos gép se szükséges hozzá, hiszen interneten keresztül történik a kommunikáció, ami lényegesen lassabb, mint bármilyen mostani teljesen átlagos számítógép. Mivel Te magad írod a honlapot is amit futtatni akarsz rajta, így marha könnyen meg tudod határozni, hogy mekkora teljesítmény igénye van az általad írt kódnak.

Kell egy webszervert telepítened a gépre, hozzá adatbázis, PHP, meg amit akarsz.

Kell hozzá egy fix IP cím. Ezt a fix ip címet be kell jegyeztetni névszerverekhez. nem lesz egyszerű móka. Továbbá úgy tudom a net szolgáltatóddal is egyeztetned kell valamit.

Ezenkívül még egy halom beállítási feladat vár rád a gépen (a routeren ha van).

Összegészében véve nem éri meg.

Arra meg ki se tértem, hogyha komolyan akarod csinálni, akkor vehetsz akármilyen PC-t nem fogják bírni az iramot. A RAID nélküli adattárolások veszélyeiről nem is beszélve. Nem véletlenül kerülnek a rendes szerverek milliókba.

2011. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áhá, köszi a válaszokat, amiket adtatok linkeket, azokat kipróbálom. Természetesen, már 7 éve ismerem a HTML-t, a PHP-t csak 4, de ez most nem lényeg. Adatbázisom most is van. (van egy bérelt 2.5GB-s tárhelyem domainnel, csak tervezek még honlapot, és megpróbáltam volna sajátot)


Nagyon szépen köszi mindenkinek a választ :)

2011. júl. 29. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!