Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tudnátok tanácsot adni,...

Quaxaman kérdése:

Tudnátok tanácsot adni, segítséget nyújtani egy viszonylag egyszerűnek tűnő, ám annál összetettebb weboldal-ötlet megvalósításához?

Figyelt kérdés
Nos, tehát arról lenne szó, hogy egy olyan weboldalt szeretnék létrehozni, ahol, lényegében az egész weboldal egy "űrlap" struktúrából állna. A felhasználó belép, "Új személy felvétele" majd az űrlapba begépeli a felvenni kívánt személy adatait, pl. Név: , Születési hely: , Szeme színe:, stb, valamint amikor ez kész, akkor mondjuk egy hozzá tartozó önéletrajzot is fel lehetne tölteni, de azt már fájl formájában ".doc", a tárhelyre. A végső cél az lenne, hogy amint készen van a felhasználó az "űrlap" kitöltésével, egy "Mentés" gombra kattintva feltöltött személy kikerülne az oldalra. Mondjuk a neve. És ha rákattintunk a nevére, akkor láthatjuk az adatokat is hozzá, melyeket később módosíthatunk, a feltöltött fájlt törölhetjük stb. Lényegében egyfajta nyilvántartásról beszélünk. Nos ilyen "személyből" lenne körülbelül 6000 darab, vagy több, így utólagos módosítások esetén visszakereshetőnek kellene lennie egy adott személynek. Tehát mondjuk lehetne egy kereső is az oldalon, ahol Névre, Születési időre (stb) szűkítve, szűrve lehetne keresni a bevitt adatok között.

2012. máj. 22. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Melyik részével van gondod? Oszd fel részfeladatokra. Első körben például nem ártana az adatbázis kezelést átnézni.
2012. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Na meg persze az egész előtt valami html ismeret se ártana.
2012. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Adatbáziskezeléssel van egyedül problémám, illetve az összehangolással. a HTML megy, a PHP-t tanulgatom, de csináltam már regisztrációs, űrlapos scripteket, de azok nem ilyen módon és nem ilyen alkalomra készültek :)
2012. máj. 22. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Rendszerterv után PM-ben adhatok egy árat.
2012. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első körben szerintem készíteni kéne egy oldalt a bizonyos "Új személy felvétele" dolognak, a körítést megoldom, csak az űrlap részét kéne megcsinálni és összekötni az adatbázissal, majd valamilyen módon megjeleníteni az adatbázis tartalmát az oldalon, mint egy cikket például. Ez lenne a fő szempont, a keresést is meg tudom oldani valószínűleg, ha ez már kész.
2012. máj. 22. 21:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem tudnék neked fizetni érte. Tanácsot kértem illetve segítséget, nem az oldal elkészítését, de köszönöm, hogy felajánlottad.
2012. máj. 22. 21:51
 7/12 A kérdező kommentje:
Nos, tulajdonképpen megvan a struktúra, egyetlen problémám lenne, akkor vegyük úgy, hogy erre irányul a kérdésem. Össze szeretném kötni a weboldalt az adatbázissal. Tehát, mikor én kitöltök egy űrlapot, és rányomok a "mentés" gombra, azt el kéne mentenie az adatbázisba, hogy legközelebb mikor megnyitom az oldalt és a - már bevitt - adatot szerkeszteni kívánom, akkor az előzetesen bevitt információk megjelenjenek.
2012. máj. 22. 23:55
 8/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt áttanulmányozom :)
2012. máj. 23. 00:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem nehézegvalósítani, de személyiségi jogo hol maradnak?
2012. máj. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!