Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek egy honlap tulajdo...

Szerintetek egy honlap tulajdonosa megszabhatja kik látogassák, ill. kik ne látogassák a weblapját és szabadon törölhet a felhasználói tartalmakból?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 11. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
persze... úgy hívják cenzúra, vagy is akarom mondani, moderálás. :-)
2013. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
simán
2013. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amíg ő a tulaj, addig ott ő az Atyaúristen, bármit megtehet, amíg törvényt nem sért. Szóval igen és igen.

G.

2013. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, én pl megszabom hogy az az idióta ki nem használja megfelelően az oldalt és nem tölti megfelelően a regisztrációs adatokat azt szó nélkül kivágom az oldalról.
2013. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És milyen jogszabály védi a felhasználókat szerintetek?
2013. ápr. 11. 19:01
 6/10 PHP de kóder! ***** válasza:
milyen jogszabaly vedi? oruljon, hogy hasznalhatja. ez lehetoseg, nem jog :)
2013. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 PHP de kóder! ***** válasza:
na mondd, honnan dobtak/moderaltak ki? mi bantja a kicsi szivedet?
2013. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, látom, lassan minden értelmes felhasználó összegyűlik 1 topikban.. Üdv Nektek!


A kérdezőnek:

olyan törvények védik, hogy pl én, mint admin, nem fotosoppolhatok sárgacsillagot a zsidó származású felhasználóim profilképére, mert azzal sértem az alkotmányban rögzített, emberi méltósághoz való jogát (elnézést a példáért, de ez elég érzékletes szerintem).


azt ilyen alapeseteken kívül, hm, fogd fel úgy, mintha én veszek egy házat, berendezem, kifestem, stb és

1.) vagy kiadom Neked albérletbe

2.) meghívlak vendégségbe


1.) ez esetben FIZETSZ, és cserébe használhatod, és előre lefixáljuk egy szerződésben, hogy mihez van jogod.

2.) ha áthívlak sörözni és hozzányúlsz a számítógépemhez, rád szólok, hogy ne tedd! vagy ha épp ingerültebb vagyok, akkor kapásból kiváglak az ajtón...


Gondolom, megérthető az analógia a házam és a honlapom között... innentől mi a kérdés? Jó, hogy én fizetem a tárhelyet, én írtam az oldalt, én foglalkozom vele, tehát az enyém, azt teszek, amit akarok.


/és itt én, mint Adminisztrátor oldaltulajdonos-szerep vagyok, nem én, mint Gyakorikerdesek felhasználó/

2013. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Drone007 ***** válasza:
100%

De természetesen a regisztrált felhasználóknak is vannak jogaik. A saját bejegyzéseikkel ők rendelkeznek, de ők is vállalják értük a felelősséget.

A személyes adataikat (ip cím, email cím, valódi név és cím, telefonszám) is törvény védi, azt az ő hozzájárulásuk nélkül az oldal gazdája nem adhatja át harmadik félnek. Ezért is jobb, ha regisztrációkor átolvassuk a szabályzatot, hogy milyen jogainkat vonják meg tőlünk.

ld: az Információs Önrendelkezési Jogról és az Információszabadságról szóló 2011 évi CXII törvény

Elvileg az alkotmányban is benne van a személyes adatok védelméről szóló passzus, de már annyit cincáltak az alkotmányon... vagyis alaptörvényen, hogy már nem tudom most hogy áll :)

2013. ápr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem dobtak ki. Én is adminkodom. És állandóan a szólásszabadsàggal és a jogaikkal jönnek. .. ingyenes az oldalam.
2013. ápr. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!