Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tanult valaki weblapot CSINÁLN...

Tanult valaki weblapot CSINÁLNI a semmiből, programozni OKJ -val? El lehet helyezkedni? Nagyon sok a tanulnivaló?

Figyelt kérdés
Olyan emberekre gondolok most itt, akik egy e-oldalnál többet tudnak. Akár vállalatoknál dolgoznak. Szoftvert írnak, weblapot csinálnak/szerkesztenek. Mik a tapasztalatok? Nehéz? SOK munka?

2013. okt. 6. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

"Tanult valaki weblapot CSINÁLNI a semmiből" => igen

"programozni OKJ -val" => NEM

"El lehet helyezkedni?" => csak OKJ -s képzésen szerzet tudással NEM

"Nagyon sok a tanulnivaló?" => Kezdőként végeláthatatlan, tapasztaltként is folyamatosan kell kell tanulni, megismerni az új technológiákat, trendeket.

"egy e-oldalnál többet tudnak" => kb. 800 kisebb-nagyobb oldalt készítettem eddigi pályafutásom alatt, 90% -ban valamilyen KFT/BT -nek, néhány önkormányzati, és pár RT -nek, csak pár magán projekt volt.

"vállalatoknál dolgoznak" => egy ideig evába is próbáltam, de dolgozni + ügyfelekkel küzdeni nem könnyű...

Jobb egy cégnél, ahol külön ember foglalkozik az ügyfelekkel, van grafikus, és nekem csak a kódolás marad.


Nehéz? SOK munka? => egyéntől függő, de mindig tegnapra van a határidő, így a lehető legjobbat a leggyorsabban kell kihozni.

Jobb olyan cégnek dolgozni ami külföldre dolgozik, mert ide haza mindent ingyé akarnak, így a fizetés is ahhoz konvergál.

2013. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez egy naprakész válasz volt. Köszönöm!

Még esetleg annyit, ha Te ennyire "benne vagy" az iparban, hogy ha nem programozó lennék, akkor mit ajánlanál hasonló témában? (Nem szeretnék egyetemre menni!)

2013. okt. 6. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:

mit javaslok: megtanulni folyékonyul valamelyik nyugati nyelvet, és fogni a sátorfát.

Még utca sepréssel is többet keresel pl. Londonban, mint ide haza, diplomával.

2013. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:)

Az alternatív munkám pincérkedés lenne Bécsben.

2013. okt. 6. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Én OKJ -n megcsináltam, de csak a papír miatt, mire oda jutottam már évek óta dolgoztam a szakmában.


A tapasztalat: SEMMIT nem tanítanak meg ami tényleg hasznos lenne, de helyette lesznek olyan hasznos óráid mint a művészettörténet, munkavédelem vagy a szerzői jog. Sok a tanulnivaló de nem azért mert sok az anyag, hanem mert mindennek magadtól kell majd otthon utánnamenned, hogy az valójában hogyan is van :)


Maga a képzés amúgy laza volt, de szakmai szempontból nulla, semmi érdemlegeset nem adott.

2013. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!