Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap 10. 000 - 15. 000 napi...

Weblap 10. 000 - 15. 000 napi egyedi látogatóval. A látogatók átlagosan 3,6 oldalt töltenek le. Mekkora havi adatforgalomra van szükség egy ilyen oldal működtetéséhez? Aki tud, ajánlhat hozzá megbízható magyar szerver szolgáltatót!

Figyelt kérdés

Szerverekkel kapcsolatban tapasztalatom nincsen, csak amit az internetről szedtem össze, tehát, ha egy szolgáltató korláthan havi adatforgalmat ígér, az azt jelenti, hogy akár 50.000 napi egyedi látogatónál sem bontja fel a kötött szerződést?


Régebben volt egy oldalam. A látogatók nagyrészt amerikaiak voltak, a tárhelyekhez általában adott 1 terabyte-os havi adatforgalom alig volt elég 2000 egyedi napi látogatóra.

Ebből következhetne, hogy nagyjából 6 TB-ra lenne szükségem, viszont biztos szeretnék lenni benne, ezért fordulok hozzátok!

Csak értelmes válaszokat várok, de azokat tűkön ülve! Előre is köszönöm!



2014. jan. 20. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Magyar szolgáltatót nem javaslok.

Ügyfeleimnek, akik kisebb oldalakat akarnak, én a GoDaddy.com-ot szoktam javasolni. Megbízható, olcsó, korlátlan adatforgalom. Kevés downtime. Az FTP az azt hiszem, hogy unlimited. MySQL maximum 2GB.


A saját dolgaimat, amik jóval bonyolultabbak egy átlag weblapnál az Amazon AWS-nél hostolom: RDS az adatbázishoz + CloudFront a disztribúcióhoz + S3 a statikushoz + EC2 a PHP-nak illetve a backend szolgáltatásoknak. Hozzá kell tegyem, hogy ez pénzbe is kerül. Mindenért fizetek, nem is keveset. Viszont olyan minőségű szolgáltatást kapok, amit sehol máshol nem.


"Mekkora havi adatforgalomra van szükség" - Mekkora az oldal nagysága Kb-ben? A képeket, JS-t, CSS-t statikusról hostolod? Ha igen, akkor az nem lesz nagy, mert be tudod állítani, hogy gyorsítótárazza a böngésző. A többi meg elvileg csak "szöveg".


JS/CSS-re rakj rá egy minify-ert. Én a YUI compressor-t használom.

2014. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na, látom, hogy egyáltalán nem voltam egyértelmű!

Egy ultra egyszerű wordpress oldalról lenne szó, ami 90%-ban képeket tartalmaz! (képek mérete átlagosan 300 kb)

Én nem vagyok szakember, sajnos ahhoz, hogy 100%-ig megértsem, amit az előbb írtál, legalább 3-4 órán keresztül kellene böngésznem az internetet, de lehet, hogy még tovább.


Itt ez az oldal:

[link]


Hátha így megtudod saccolni. Ha ennek az oldalnak lenne 10.000 - 15.000 a napi egyedi látogatója, milyen szerverre lenne szükség a működtetéséhez?

2014. jan. 20. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
A Godaddy felejtős ami a tárhelyet illeti mert itthonról baromi lassú. Az általad említett oldal a cloudflare.com tárhelyszolgáltatását használja.
2014. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

itthon is van szerintem olyan szolgáltató, aki tud segíteni, csupán a meglévő statisztikákat küldd be pár szolgáltatónak, hogy milyen megoldási javaslata van.

Szerintem keress Google-ba és az első pár találat aki versenyképes!

2014. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!