Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha java-ban tudok programozni,...

Ha java-ban tudok programozni, érdemes lenne megtanulni mellette a php-t is. Dinamikus weboldalak készítéséhez, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Java-hoz képest mennyire más/bonyolult a php?
2010. jan. 24. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az oldal méretétől függ. Nagyon összetett oldalakhoz jobb a JAVA. A PHP a nevéből adódóan is kevésbé összetettebb mint a JAVA, de kis oldalakhoz jól jön.
2010. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kettőnek nincs sok köze egymáshoz. Nem a JavaScriptre gondoltál??
2010. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek szerint már a kérdésből is kitűnik, hogy nem értek a php-hez. Nem tudtam, hgy az inkább a javascript-hez hasonlít. Amúgy scriptekhez is konyítok kicsit, de a java programozást tanultam komolyabban.
2010. jan. 24. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:
itt nem hasonlóságról van szó. kliensoldali webprogramozásra javascript használatos. javában lehet ugyan appleteket írni, de az egy külön történet.
2010. jan. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

javascript dinamikusabbá teheti az oldalt bár eléggé kevesen használják, most már inkább az ajax ami elterjedt.. Mennyivel bonyolultabb mint a php? php nem kifejezetten objektum orientált, a javascript sem.. bár picit közelebb ehhez (objektumalapú szkript nyelv)


[link]

[link]

2010. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudod, hogy mit akarsz. Ha honlapokat, xmleket, feedeket akarsz generálni arra való a php. php-ban nem fogsz olyan értelemben programokat írni ahogy azt javában megszoktad. A php a szerveren fut és arra való, hogy csinál egy HTML oldalat amit visszaad a kliensnek válaszként. A java ezzel szemben a te gépeden fut. A javascript is. De semmiképpen ne keverd a javascriptet a javával hiszen a szintaktikai hasonlóságon kívül nincs sok közük egymáshoz.

szerintem ha phpt akarsz tanulni akkor menj fel a w3schools.com-ra és csináld végig az XML az XHTML a CSS, a javascript és végül a php tutorialt. A HTML DOM és az AJAX sem árthat, illetve SQL-re is szükséged lesz.


Dinamikus weblapokat még mindig php+ajax-szal érdemes csinálni szerintem, de a silverlightban is van potenciál szerintem. Java appletet nem nagyon használnék weblapnak, csak extrém esetekben.


Ha jól értesz a Javához akkor a php sem lesz bonyolult, csak meg kell értened az olyanokat mint az állapotmentesség (és hogy hogy kell kitrükközni azt, hogy nem lesznek állandó változóid), azt hogy dinamikus nyelv, azt hogy szkriptnyelv és nem kell fordítani. Megtanulható java után könnyedén. Csak php-hez nagyon jól kell vágni a html-t és a javascriptet, csak aztán van értelme.

2010. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!