Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egyszínű háttérnek miért...

Egyszínű háttérnek miért jobba az egypixeles kép, mint a szín megadása?

Figyelt kérdés

Gyakorta találkozom azzal, hogy a háttérnek nem egyszerűen egy színt adnak meg CSS-ben, hanem egy 1×1 pixeles képből csempézik ki.

Ez miért jó?


2015. máj. 28. 10:53
 1/9 A kérdező kommentje:

Itt ugyan nagyobb, de sima kép:

[link]


body {

background: url("images/body_bg.png") repeat-x scroll 0 0 #fff;

color: #515f5c;

font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;

font-size: 12px;

line-height: 1.62em;

}

2015. máj. 28. 10:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem látom értelmét, most utánaolvastam és más szerint sincs értelme, nincs mérhető teljesítménybeli különbség ami létjogosultságot adna ennek.
2015. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem jobb, rosszabb.
2015. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme.
2015. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha egy színű, akkor színt kell megadni és nem képet.


Az a kép, amit linkeltél, nem egy színű, hanem világos szürkéből megy át fehérbe.


De az újabb böngészők már támogatják a színátmenetet is, úgyhogy azt is meg lehet adni CSS3-al.

2015. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5: Igaz, nem mértem bele Photoshopban, szabad szemmel meg nem láttam.

De a kérdésem az 1×1 pixeles háttérképre vonatkozik, csak most nem találtam ilyent.

2015. máj. 28. 16:10
 7/9 Drone007 ***** válasza:

Az 1x1-es képnek valóban nem sok értelme van, hiszen bármilyen kicsi is a kép, egy 7 byteból álló kódnál (szín hexa) biztosan nagyobb a mérete, így növeli a betöltődési időt. Emellett ha a honlaponki vannak kapcsolva a képek (akadálymentesítés, stb), akkor az a képinformáció elvész.

Egyedül akkor tudom elképzelni a létjogosultságát, ha egy régi böngészőbe tervezett weboldalon a szín áttetszőségét kell megoldani, de a régi böngésző nem támogatja az rgba kódokat vagy aopacity filtert. Ekkor egy áttetsző png megoldhatja a dolgot.

2015. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Valami kompatibilitási dologra gondoltam én is.

Újra neki kellene állnom a css tanulmányozásának.

2015. máj. 28. 16:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem lezárásként írom, de az eddig válaszokat köszönöm!
2015. máj. 28. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!