Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik a számotokra legjobb...

Melyik a számotokra legjobb PHP5, CSS3, HTML5, Javascript, JQuery, Ajax, MYSQL fejlesztői környezet 2015-ben?

Figyelt kérdés
Lehet tanácsolni ingyenes és fizetős szoftvereket is. Keresem nagyon az igazit :) Nagyon köszi a HASZNOS tanácsokat. (légyszi indokoljátok már meg miért azt ajánlnátok amit épp).Köszi még egyszer a segítséget !

#javascript #HTML5 #jQuery #CSS3 #PHP5 #Webfejlesztői környezet #Ajax MYSQL
2015. szept. 19. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Netbeans, alapból sokat tud, amit meg nem arra van plugin. Amire mégsincs arra relatív könnyen lehet makrót vagy saját modult (plugint) írni.
2015. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a PhpStormot használom. A neve ellenére nem csak a PHP-t ismeri, hanem az általad felsorol összes nyelvet. (A jQuery csak egy keretrendszer, az AJAX meg nem egy nyelv, de ez csak megjegyzést, nyilván tudod kezelni a programmal.) A munkahelyemen is ezt használjuk a fejlesztésre. Nagyon sok kényelmi funkciója van, nem is lehet gyorsan felsorolni. Fizetős program.
2015. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

- [NetBeans]-t javaslok én is. Kell hozzá egy *JRE, hogy egyáltalán elinduljon. (Ami kell neked: JavaScript, PHP, HTML, CSS)

- Linux operációs rendszer, ha ingyenesség és legális tartalom érdekel. Vagy vedd meg a Windows-t. De vannak illegális alternatívák is. :)

- MySQL vagy MariaDB használatára van ilyen program: [MySQL Workbench]. Ingyenesen letölthető regisztráció nélkül is, a 2 nagy gomb alatt, kis betűkkel. :)


Maga a webszerver üzemeltetésére rengeteg lehetőség van.

1) veszel domain-t és tárhelyet (ez a legdrágább)

2) valami free hosting, bár korlátozott a beállítási hozzáférhetőség

3) XAMPP (Linuxon LAMPP-nak hívják, Windowson WAMPP). Ez tartalmaz mindent ami kell neked. PHP szerer, Apache szerver, MySQL server, Perl fordító.

4) Csinálsz egy virtuális gépet és feltelepítesz rá, egy LinuxSzerver-t. (Linux szerverek esetén, nincs grafikus felület) Majd csomagkezelőből (ha install nem tartalmazza) feltelepíted a neked tetsző szerver elemeket. !!!LINUX TUDÁS NÉLKÜLÖZHETETLEN!!! Bár ezzel szimulálhatsz egy VPS-t. Magyarul olyan, mint lenne egy saját szerver géped, amit FTP/HTTP/SSH-n keresztül érsz el.

Virtualizációra VMware-t ajánlok.

VMware Player - ingyenes, bár nem okos

VMware Workstation - fizetős, és sokkalta okosabb (*snapshot-t is tud.) (ncore-ról letölthető)

----------


JRE - Java Runtime Environment

JDK - Java DEveloper Kit (Ez is tartalmazza a JRE-t)

VPS - Virtual Private Server


WMware snapshot funkció:

Virtuális winchesterről készít egy másolatot helyfoglalás nélkül, majd az utána történő változásokat, külön jegyzi, és akár erről is lehet másolatot készíteni. A lényege, hogy vissza lehet pörgetni a winchester "idejét" régebbi pontra, és meg nem történté tenni, a snapshot mentés utáni eseményeket.

2015. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én mondjuk virtualizációra nem javasolnék fizetős programot. VirtualBox éppen elég. Mondjuk szerintem a Linux nem nélkülözhetetlen a fenti dolgokhoz, habár tényleg hasznos lehet ismerni.
2015. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#2

Nem.


-JQuery nem keretrendszer, hanem egy függvénykönyvtár.

-AJAX - Asynchronous JavaScript and XML, lényegében JavaScript az is.

-AngularJS nah az egy keretrendszer

2015. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

VMware Player ingyenes

VirtualBox-al megszívtam. Több gépet eszik alapjáraton, mint WMware.

VMware Workstation-t meg ncore-ról vagy piratebay-ről lehúzható.


Mondjuk én Ubuntu-n futtatok VMware-t Debian virtualizációval. :3

2015. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

PHP DESIGNER-t használtam ,tetszik benne ,hogy mutatja a változókat külön. Aptana Studio-t is próbáltam ,de nem az igazi számomra. A Netbeans tetszik , csak kellene egy olyan funkció benne ,mint amit kiemeltem a PHPDESIGNER-el kapcsolatban.(változók külön kijelzése) Xampp-ot használom , nekem egyenlőre megfelel.

Köszönöm a válaszokat, a többi tippet, ajánlást is ki fogom próbálni, hátha megtetszik valamelyik.

2015. szept. 19. 12:58
 8/14 anonim ***** válasza:
"(változók külön kijelzése)" Pontosítanád? Gondolom nem csak színezésre gondolsz.
2015. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem ,nem. Oldalt minden változót, class-t, ID-t, stb stb. kijelez amit már használtál, deklarálva vannak.
2015. szept. 19. 13:27
 10/14 anonim ***** válasza:
NetBeans is kijelzi. Lenyomod a $ karaktert és listázza miket tudsz hívni, vagyis abból a pontból mik érhetőek el.
2015. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!