Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpressben szeretnék olyan...

Wordpressben szeretnék olyan megoldást, hogy a regisztrált felhasználók el tudják menteni a kedvenc bejegyzéseiket, jól gondolom, hogy így kell? (kifejtem)

Figyelt kérdés

Nem akarok plugint, mert abból semmit nem tanulok és most pont az cél, hogy elsajátítsam az alapokat.


Adott egy felhasználók tábla wp-ben és van egy post tábla.

Saját logikámmal és kb 6 évvel ezelőtti adatbázisos tanulmányaim alapján ara gondolok, hogy kellene egy kedvencek tábla. Minden felhasználónak bármennyi kedvence lehet, de a felhasználók tábla egy az egyhez kapcsolódna a kedvencekhez.


Ha rákattint arra, hogy "kedvencekhez adás", akkor berakja a posztot a kedvencek táblába.

Ha rákattint arra, hogy "kedvenceim", akkor pedig szépen kilistázza neki a kedvencek tábla tartalmát.


Az első kérdés az lenne, hogy jó irányba gondolkodok-e?

Ha igen, akkor a kedvencek táblába elég egy ID, és mondjuk a title és content tartalma?


(Webprogramozásban nagyon alapszinten vagyok és akár hetek alatt, de össze akarom ezt rakni.)



2016. ápr. 29. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A kedvencek tábla elég ha 3 oszlopból áll:


kedvenc id-je

felhasználó id-je

cikk id-je


maximum még egy, a felhasználó által kitölthető megnevezés, de az lehet hogy túlzás


egyébként meg ha el akarod sajáítani az alapokat, írj saját cms-t... A Wordpress arról szól hogy egy sort se kelljen programoznod, úgyis mindent megírtak már mások.

2016. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Abba még nem mernék belefogni. Most az a cél, hogy WP sablonok menjenek kisujjból, lehetőleg pluginok nélkül.


PHP MY ADMIN-ban tudom beállítani a kapcsolatokat a táblák között?

Ez lesz az első ilyen próbálkozásom. :)

2016. ápr. 29. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyedül az Accessben tudsz egérhúzogatással állandó kapcsolatokat létrehozni a táblák között. A rendes adatbázis-kezelőkben lekérdezésenként kell létrehozni a kapcsolatot a JOIN kulcsszóval.

És jól gondolkodsz, a saját CMS írása igen rossz tanács kezdőknek gyakorlásra.

2016. ápr. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, a JOIN-nal biztos ezért nem is találkoztam korábban, mert suliban húzogattunk. Gondom is van vele...
2016. ápr. 30. 16:19
 5/12 A kérdező kommentje:

A kedvencek tábla létrehozásával akartam kezdeni, de hibába ütköztem:

[link]

A idegen kulcsokkal van valami, sajnos, az üzenet nekem nem mond sokat.

2016. ápr. 30. 16:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak annyit mond, hogy nem tudja létrehozni, de hibaüzenet és szám alapján guglizhatsz. Talán rosszul adtad meg a mező nevét, vagy nem egyedi mezőre hivatkoztál, ami nem lehet kulcs, vagy nem egyezik a típus.
2016. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Most az a cél, hogy WP sablonok menjenek kisujjból, lehetőleg pluginok nélkül."

Ez így ebben a formában felér saját magad herén rugdosásával. A wp egyik nagy előnye, hogy mindenre van plugin, a másik meg az, hogy jó a dokumentációja.

2016. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nincs herém. :)
2016. ápr. 30. 18:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem is feltétlenül szükséges a programozáshoz. Rájöttél, mi a baj a kulcsokkal?

Most olvastam el figyelmesebben a kérdésedet, ezt nem értem: "de a felhasználók tábla egy az egyhez kapcsolódna a kedvencekhez". Hogy érted ezt? A leírásodnak épp az egy a többhöz kapcsolat felel meg.

2016. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Még nem.

Az int helyett próbálkoztam bigint írásával, de ez még nem volt elég.


[link]

2016. máj. 1. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!