Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Számítástechnika » Weblapkészítés

A kérdés

Ékezetes karakterek hibás megjelenése. Mi okozhatja, miként javítható?

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, vajon mi okból jelentkezhetett a következő probléma és van-e rá esetleg valami megoldás. A problémám a következő;
Egyik tárhelyszolgáltatónál fent pihent karbantartó módban az oldal, rendben és szépen működött a rendszer. Majd egyik napról a másikra amolyan káró ♦? jeles problémás karakterkódolás elállítódására utaló teljes ékezethiányos oldal fogadott (az előtte minden különösebb gond nélkül működő oldal.)

Meglestem az adatbázist hátha nálam van a hiba, (ami érdekes lett volna hiszen nem állítottam el semmit) mindenesetre adatbázis újratölt, meglestem az adatbázis SQL fájlt Notepad++-al, nem-e keletkezett benne ékezetprobléma. Semmi, minden ékezetet szépen megjelenített. Majd meglestem az adott tárhelyszolgáltató főoldalát és ott szintén hasonló probléma mutatkozott. Márpedig valami nem stimmel. Ha meglesitek ([link]) - (nekem legalábbis az ékezetes karaktereket "�" jelzi) Tehát ott sem lehet valami rendben.

Felkerestem egy másik tárhelyszolgáltatót is (nethely.hu) ahol ugyancsak hasonló probléma mutatkozott (közben már Op rendszer is újra lett téve) Majd felmerült bennem az is lehetséges netán a weboldal fájljaival történt közben valami. Egy friss Core-t leszedtem meglestem azzal mi a szitu, semmi ugyan az. Kipróbáltam más rendszereket is azoknál jelentkezik-e hasonló. Gyorsan meglestem 3-at abból 1-nél volt jó.

Kaptam javaslatot és megpróbáltam a .htaccess fájl-ba a AddDefaultCharset mező módosításával, de sajnos nekem nem oldotta meg a problémát.

- Meglestem ha mondjuk posztolok egy új hírt ékezetekkel tele. Szépen megjelenítette azt az egy posztot, eközben meglestem phpMyAdmin felületen hogy az adott adatbázis tábla is megfelelően jelenítette-e meg. Fura mód ez fogadott (kép: [link]) ilyennel az elmúlt közel 7 éve nem találkoztam.

Esetleg van valakinek valami ötlete vagy tudja az efféle jelenség okát, javításának módját?
Az esetleges válaszadást előre is köszönöm!

(Kiegészítő megjegyzés; az általam használt CMS rendszer: PHP-Fusion)

Keress kérdéseket hasonló témákban: karakterkódolás, CMS, SQL, adatbázis, phpMyAdmin

 2016-05-17 16:07  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Dongaben nevű felhasználó válasza:

Érdekes probléma. Szerintem az internet böngésző egy frissítése okozhatja. (Persze ez csak tipp.) Ha a böngészőben a megjelenített betűtípusokat át lehet állítani, akkor ott érdemes próbálkozni.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2016-05-17 16:18 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Dongaben nevű felhasználó válasza:

Mondjuk... A tárolt változat mitől módosulna? És több helyen? Egyre inkább a böngészőre tippelek! Újra telepítés, vagy más böngésző?

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2016-05-17 16:30 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
minden, szó szerint minden utf8 (bom nélküli) legyen.
minden php fájl, minden fejléc (http,php,html), az SQL kapcsolatnál is legyen megadva hogy utf-8.
ha minden, mindenhol stimmel, akkor nincs ilyen jelegű probléma.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2016-05-17 17:08 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Zoltán491 nevű felhasználó válasza:

Más karakterkészletet használ. Tudomásom szerint erre csak az az orvosság, hogy mi is abban a karakterkészletben írjuk be az adatokat. Viszont nincsenek minden karakterkészletben a magyar ékezetes betűk. - Magam is tapasztaltam hasonlót, abban az esetben a rendszergazda állította át másra az eredeti karakterkészletet.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2016-05-19 10:34 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Ez a fájl pontosan micsoda? "ntoskrnl. Exe" Gyakran kékhalált kapok, és a hibás fájlok között ez az egy szerepel gyakran. Javítható, vagy mi a teendő?
Javítható még ez a merevlemez?
Mi okozza a VGA-n belül az ilyen típusú elmosódást a képen? A videókártya melyik eleme gyanusítható a hibáért? És szerintetek ez javítható e valamilyen módszerrel?
Van egy Geforce 8800gts vga-m ami windows indulásnál pixel csíkokat produkál. Javítható a kártya?
Van egy fujitsu siemens esprimo mobile v5555 tipusú notebookom, kijelző hibás javítható-e?
Kontakthibás A4-Tech X7 egér, javítható?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Weblapkészítés rovatból








Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu