Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ékezetes karakterek hibás...

Ékezetes karakterek hibás megjelenése. Mi okozhatja, miként javítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, vajon mi okból jelentkezhetett a következő probléma és van-e rá esetleg valami megoldás. A problémám a következő;

Egyik tárhelyszolgáltatónál fent pihent karbantartó módban az oldal, rendben és szépen működött a rendszer. Majd egyik napról a másikra amolyan káró ♦? jeles problémás karakterkódolás elállítódására utaló teljes ékezethiányos oldal fogadott (az előtte minden különösebb gond nélkül működő oldal.)


Meglestem az adatbázist hátha nálam van a hiba, (ami érdekes lett volna hiszen nem állítottam el semmit) mindenesetre adatbázis újratölt, meglestem az adatbázis SQL fájlt Notepad++-al, nem-e keletkezett benne ékezetprobléma. Semmi, minden ékezetet szépen megjelenített. Majd meglestem az adott tárhelyszolgáltató főoldalát és ott szintén hasonló probléma mutatkozott. Márpedig valami nem stimmel. Ha meglesitek ( [link] - (nekem legalábbis az ékezetes karaktereket "�" jelzi) Tehát ott sem lehet valami rendben.


Felkerestem egy másik tárhelyszolgáltatót is (nethely.hu) ahol ugyancsak hasonló probléma mutatkozott (közben már Op rendszer is újra lett téve) Majd felmerült bennem az is lehetséges netán a weboldal fájljaival történt közben valami. Egy friss Core-t leszedtem meglestem azzal mi a szitu, semmi ugyan az. Kipróbáltam más rendszereket is azoknál jelentkezik-e hasonló. Gyorsan meglestem 3-at abból 1-nél volt jó.


Kaptam javaslatot és megpróbáltam a .htaccess fájl-ba a AddDefaultCharset mező módosításával, de sajnos nekem nem oldotta meg a problémát.


- Meglestem ha mondjuk posztolok egy új hírt ékezetekkel tele. Szépen megjelenítette azt az egy posztot, eközben meglestem phpMyAdmin felületen hogy az adott adatbázis tábla is megfelelően jelenítette-e meg. Fura mód ez fogadott (kép: [link] ilyennel az elmúlt közel 7 éve nem találkoztam.


Esetleg van valakinek valami ötlete vagy tudja az efféle jelenség okát, javításának módját?

Az esetleges válaszadást előre is köszönöm!


(Kiegészítő megjegyzés; az általam használt CMS rendszer: PHP-Fusion)



2016. máj. 17. 16:07
 1/4 Dongaben ***** válasza:
Érdekes probléma. Szerintem az internet böngésző egy frissítése okozhatja. (Persze ez csak tipp.) Ha a böngészőben a megjelenített betűtípusokat át lehet állítani, akkor ott érdemes próbálkozni.
2016. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dongaben ***** válasza:
Mondjuk... A tárolt változat mitől módosulna? És több helyen? Egyre inkább a böngészőre tippelek! Újra telepítés, vagy más böngésző?
2016. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

minden, szó szerint minden utf8 (bom nélküli) legyen.

minden php fájl, minden fejléc (http,php,html), az SQL kapcsolatnál is legyen megadva hogy utf-8.

ha minden, mindenhol stimmel, akkor nincs ilyen jelegű probléma.

2016. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zoltán491 válasza:
Más karakterkészletet használ. Tudomásom szerint erre csak az az orvosság, hogy mi is abban a karakterkészletben írjuk be az adatokat. Viszont nincsenek minden karakterkészletben a magyar ékezetes betűk. - Magam is tapasztaltam hasonlót, abban az esetben a rendszergazda állította át másra az eredeti karakterkészletet.
2016. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!