Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki ajánlana olyan scriptet...

Valaki ajánlana olyan scriptet ami automatikusan törli egy mappa tartalmát előre beállított időpontban egy ftp tárhelyen?

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A Google-t ajánlanám, vagy 0 tudás esetén egy fejlesztő megfizetését.
2017. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Google megvolt, de nem találtam megfelelőt, ezért kértem, hogy ajánljon valaki... 1 db mappa tartalmát kellene automatikusan törölni 1 héten 1x.
2017. júl. 20. 13:38
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nna, én most gyorsan utánajártam.

Fontos: SEMMILYEN felelősséget nem vállalok az alább bemutatott lépésekkel kapcsolatban. (Itt most valós veszély, hogy ha elbénázod, akkor mondjuk törlöd a vinyód tartalmát, szóval körültekintés igen erősen ajánlott.)


- Windows 10-ben találtam olyat, hogy Task Scheduler (magyar nyelvű, vagy eltérő verzió esetén így jártál, nézz utána, hogy azon a verzión hogyan elérhető ez a lehetőség). Kattints a task bar-on a nagyító ikonra, írd be hogy Task Scheduler, enter.

Itt lehet időzített programfuttatást beállítani.

- Kelleni fog még egy script, ami elvégzi a kívánt műveletet. Én egy .bat file-t készítettem a következő tartalommal:


@echo off

cd mytarget

if ERRORLEVEL 1 goto vege

del *.*

exit

:vege

echo Hiba tortent!

pause


Ahol "mytarget" az a könyvtár, aminek tartalmát törölni akarod. Ez így még megkérdezi majd, hogy biztosan akarod-e törölni a file-okat. A DEL parancsot fel lehet úgy paraméterezni, hogy ezt ne tegye, azonban első alkalommal mindenképp érdemes úgy kipróbálni a programot, hogy rákérdezzen a biztonság érdekében.


A fenti batch file-t mentsd el valahova (ne a törölni kívánt könyvtáron belülre), majd a futtatásnál add meg, hogy a törölni kívánt könyvtárnál egy szinttel feljebb futtassa ("start in" beállítás).

Pl: ha a könyvtár, amit törölni akarok a "C:\Temp\mytarget", akkor a scriptet a "C:\Temp"-ben futtassa a rendszer.

(Úgy is meg lehetne csinálni, hogy a rendszer egyből a "C:\Temp\mytarget"-ben futtassa a scriptet, és akkor a .bat file csak annyiból állna, hogy "DEL *.*", de szerintem így biztonságosabb.)

2017. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kliensen milyen szkriptnyelvet használnál milyen operációs rendszeren?


A szerveren milyen oprendszer/FTP-szerver van, van-e esetleg (SSH) shell-hozzáférésed?


Vannak-e/lehetnek-e alkönyvtárak? Törölni akarod-e azokat?


Mert mind Linuxban

[link]

mind Windowsban

[link]

van parancssoros FTP,ami tud kiadni mdelete parancsot (ami szabványos FTP parancsokkal először lekéri - NLST - a törlendő állományok listáját, majd egyenként törli - DELE - azokat).

2017. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Olvasd még egyszer figyelmesen a kérdést: FTP-tárhelyről van szó.


Az általad javasolt megoldás esetleg úgy működne, ha az FTP tárhelyet meghajtóként felcsatolná a kérdező.

Ez parancssorból is elvileg megoldható lenne (például Windowsban: net use x: ftp://ftp.szolgaltato.hu/ ), csak azt kéne ellenőrizni, hogy a meghajtó elérhető-e.

2017. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4: mármint hogy "#3"-at akartál írni. Igen, közben én is rájöttem, hogy valahogy átsiklottam az FTP tárhely felett...
2017. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindegyik nagyon hasznos volt. Igazából egy kicsit szeretném meggyorsítani a munkámat, úgy hogy automatizálom.. Van egy ftp tárhelyen lévő mappa amibe naponta jó néhány log fájl keletkezik, amik a hét utolsó napján már feleslegesek (1 mappa almappák nélkül), azokat kell "üríteni". Gondoltam arra is, hogy egy weblapra rakok egy php-s törlő scriptet, amit heti 1 szer lefuttatok. (így k.b 2 percet megtakarítok).


Mi a véleményetek, lehet ezt valahogy automatizálni, hogy ne kelljen ftp-n kijelölni,törölni vagy weblapon gombot nyomogatni? :) :)


Végül egy ideillő idézet Steven Seagal-tól a sebhelyekből:

"Nem gépelek" :)

2017. júl. 20. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Argloss ***** válasza:
2017. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!