Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Segítsen valaki abban, hogy...

Segítsen valaki abban, hogy hogyan tudok úgy Google-ös térképet beágyazni, hogy később hozzátudjak adni helyeket, eseményeket, ha kell tudjam módosítani és törölni is?

Figyelt kérdés

Persze egy mind egy térképen lenne.

Ha nem érhető a kérdés, akkor így is mondhatnám, mondjuk van egy énekes, aki megy különböző helyekre koncertezni, na és azokat a különböző helyeket szeretném berakni a térképre, esetlegesen eseményekkel?!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 17. 02:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Bejelentkezel a gmail-es regisztrált fiókoddal, nem kell gmail-es legyen.


megnyitod a [link] -t.


Bal oldalt lesz 3 vonal, arra katt, utána

Saját helyek

Térképek lapfül

Térkép létrehozása


Itt már tudsz különféle rétegeket hozzáadni, beimportálni kml fájlt.


Például tudsz egy csv fájlban GPS koordinátákat menteni, mondjuk a telefonfülkéket, térfigyelő kamerákat, szemeteskukákat, KRESZ táblákat, éttermeket, akármit és azt kml formátumban elmented van erre weboldal, ingyen megcsinálja, de lehet tudsz csv fájlt is importálni nem tudom.



és akkor a saját térképedre ráhúzza azt a réteget a gugli maps.


Ott már oda ágyazod be ahova akarod és utána úgy szerkeszted ahogyan akarod.

2017. okt. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azt is meg tudod csinálni, - most hogy el is olvastam a kérdésed - :D - szóval hogy naplózod a helyszíneket, ahol zenélsz, valamilyen ingyenes programmal, ami tud esetleg csv-be vagy kml-be menteni, és utána azt csak beimportálod, ahogy fent írtam.


Ha csak csv-be tudna menteni, akkor a "csv2kml online converter" szóra rákeresel.



Csomó GPS app van ami ingyenesen tudja naplózni a telefonodon merre jársz. Pl Runkeeper, de nem tudom az kitudja-e exportálni valami fájlba, a nyomvonaladat ahol jártál.

2017. okt. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem add ki fejlesztőnek munkára, úgy sokkal egyszerűbb lesz.

Neked itt most meg kell oldanod azt, hogy eseményeket össze hozni egy adatbázisba, és ezt Google Maps API -val megjeleníteni,

ehhez pedig kell egy kezelő felület ahol tudod bővíteni, módosítani egyszerűen.

Mert gondolom nem minden alkalommal manuálisan akarod a JS -t és és többi sallangot szerkeszteni...

2017. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aham, az utolsó lenne a megoldás, hogy mysql-be menteni a helyszíneket, ezt így is gondoltam, de a térkép már nem ilyen egyszerű dolog, és hol tudják ingyenesen megcsinálni ezt?
2017. okt. 17. 22:53
 5/6 A kérdező kommentje:
A 2. hozzászólásra csak annyit, hogy nem azt szeretném megcsinálni, hogy folyamatosan merre vagyok, hanem azt, hogy előre beírom, hogy mondjuk megy Tatabányára, és bejelölni, hogy október 20-án tatabányára megy.
2017. okt. 17. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ingyenesen sehol!

Még WP -hez is hasonló pluginok,

amik koránt se biztos hogy fedeznek mindent,

25~50 USD közt vannak.

(Az olcsóbbaknál 1 térképen betudsz jelölni több pontot,

amihez tartozik egy hivatkozás, és ha rákattintanak a jelre,

akkor átdobja a cél oldalra, ahol pl. egy bejegyzés van az eseményről.)

2017. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!