Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Legális használni ezeket a...

Legális használni ezeket a képeket?

Figyelt kérdés
Blogot írok, vagyis még folyamatban van a készítése. Az lenne a kérdésem, hogyan használhatók bizonyos fotókat a bejegyzéseimnél? Tudom, hogy vannak bizonyos szabályok erre vonatkozóan. Először úgy kezdtem, hogy csak saját képeket rakok fel, de aztán rájöttem nem vagyok én fotós, hogy tökéletes fényeknél le tudjak fotózni egy darab almát, vagy bármi ami a poszt illusztrációjához szükséges. Azonban ha igazán jó képet akarok felhasználni azok azért borsos áron vannak. Kérdésem tehát, az elfogadható-e, hogy például Pinteresten, vagy WeHeartiton találok egy képet és bejegyzésnél megjelölöm, honnan van a kép?
2018. febr. 20. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Keress "royalty free" képeket. Van egy csomó ilyen oldal neten.
2018. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Kérdésem tehát, az elfogadható-e, hogy például Pinteresten, vagy WeHeartiton találok egy képet és bejegyzésnél megjelölöm, honnan van a kép?"

Ha a kép készítőjének Pinterest/WeHeartit profilján/blogján/stb... találod esetleg csinálhatsz olyat, hogy engedélyt kérsz a kép készítőjétől. Ha megadja rá az engedélyt akkor meg a forrás megjelölésével elhelyezheted a képet.


Bár ez esetben fennáll a veszélye, hogy a talált kép valójában valahonnan máshonnan származik.


Vannak szabadon használható képkatalógusok - mint például:

* [link]

* [link]

* [link]

2018. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!