Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldal készítés otthon vagy...

Weboldal készítés otthon vagy bízzam szakemberre?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó ötletem, szeretnék egy bizonyos weboldalt létrehozni, ahol tudnak emberek is regisztrálni.

És emellett hirdetéseket beletenni. Amiért a Google majd fizet.

Kérdésem az hogy van olyan oldal ahol tudok ilyet készíteni vagy inkább bízzam szakemberre?

Ő mennyiért vállalná kb?

Azért nem szívesen mert félek lenyúlja az ötletemet, de ha nincs más megoldás akkor megcsináltatom vele.

Valamint az a kérdésem még hogy a Google fizet az oldal látogatókért is vagy csak ami van benne hirdetés és ha arra kattintanak? Köszi előre is.


2018. jún. 18. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ötletlenyúlásra van a titoktartási szerződés, amit mese nincs, meg kell kötni (célszerű ezt jogász szakemberre, ügyvédre bízni).Méghozzá azzal a szakemberrel(szakemberekkel) kell megkötni, akik effektíve kivitelezik a weboldalt. Már ha az tényleg annyira egyedi, hogy nincs 264853 másik, szerte a világban.


Ha megszegi, kiadja az ötletedet másnak, vagy akár csak hasonlót (konkurenciának) csinál a programozó szakember, akkor tejelnie kell, méghozzá busása

2018. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

gondolom neked semmi háttér tudásod nincs még

te magad is kitanulhatod a szakmát, csak az sok idő, évek

és sajnos igen lehet olyan, hogy lenyúlja az ötletedet, ezt jogilag kell jól megfogni, de ebben nem vagyok otthon

az ár meg attól függ, hogy mennyi idő, energia kell hozzá, meg persze technológiai ismeret


meg nem biztos, hogy befut és te sokat ráköltesz


jobban megéri ha te kitanulod a szakmát, lesz egy elég jó szakmai lehetőséged és mellette ha befuccsol az oldal, akkor még dolgozhatsz webfejlesztőként

2018. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
busásan.
2018. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lenne komoly ez a weboldal azon felül, hogy emberek beregisztrálhatnak, és beléphetnek, de ha már személyes adatokat gyűjtesz, rendelkezned kell adatvédelmi irányelvekkel, és megfelelő webbiztonsággal + mivel hirdetéseket akarsz megjeleníteni, nem árt, ha a fejlesztő tisztában van ezzel a témakörrel is.

Vannak különböző tartalomkezelő rendszerek (Wordpress, Joomla, Drupal, stb.), amiknek a használatát nem túl komplikált elsajátítani, de azok nem szabhatók teljes mértékben személyre, viszont olyanok is könnyen megtanulhatják kezelni, akiknek fingjuk nincs a programozáshoz.


Én a helyedben inkább felvenném a kapcsolatot egy szakemberrel, és amennyiben tényleg eredetinek/egyedinek számít az ötleted, titoktartási szerződést kötnék vele, ugyanis attól, hogy van egy ötleted, egy ötletet még nem tudsz levédetni, és bárki más ugyanúgy megvalósíthatja.


Hogy mennyiért vállalná? Hát ez kb olyan, mint hogy építsünk egy ólat, vagy építsünk egy családi házat :D 20-50 ezertől egészen több százezrekig, attól függően, mik kellenek bele, mennyit kell vele foglalkozni, hogy nézzen ki + a domain/tárhely fenntartás költségei.


Én programozó vagyok, ha nagyvonalakban felvázolod mit szeretnél, esetleg adhatok rá részemről megközelítő árajánlatot.


UI.: a Google csak a kattintásokért fizet, de nem egy stabil kereseti lehetőség, főleg, ha még tisztességesen adózol is a fillérek után. Több százezres állandó látogatottság kell ahhoz, hogy észrevegyél valamit belőle.

2018. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztonság szempontjából, mindenképp szakemberre bízd.

És mindig köss szerződést, benne egy általános titoktartási nyilatkozattal.


Mibe kerülne?

Pár tízezertől, csillagos égig terjedhet, csak a programozás része.

És a marketing, hogy ne egy szellem oldal legyen, ennek többszöröse.


Google csak a releváns kattintásokért fizet.

És a google hirdetések megjelenésének feltételeinek néz utána. ;-)


Szóval ha olyanra gondoltál, hogy regisztrálnak, beszúrják saját google hirdetés kódjukat,

majd egymás hirdetéseire kattintva pénzt termelnek.

(Több ilyen próbálkozással is megtaláltak már.)

Csak annyit mondok, a google se hüle!

2018. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Milliós indulóköltségekről beszélünk, akármilyen n plusz egyedik tucatoldalt is szeretnél.
2018. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen bízd szakemberre, mert rengeteg olyan apró részlet van, ami neked eszedbe sem jut, viszont nagyban befolyásolja az oldal sikerességét. Én velük csináltattam a webáruházam és csak ajánlani tudom őket: [link]
2019. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!