Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha első éves hallgatóként...

Ha első éves hallgatóként infótanárin HTML dokumentumot kell készítenem és eddig csak középszintű érettségin csináltam weblapot, akkor milyen weblapkészítőt ajánlotok, amin egyszerűen meg lehet oldani a feladatot? A KompoZer jó hozzá?

Figyelt kérdés

2018. szept. 24. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Notepad++
2018. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ mit kér a feladat, miket tanultatok eddig.


Ha HTML-nyelvet tanultok és a feladat kifejezetten HTML-oldalt kér, akkor írd meg kódszerkesztőben (az a biztosabb) - Aptana, Atom, Brackets, Eclipse (+ Web Tools Platform), emacs, Komodo Edit, Netbeans, Notepad++, Sublime text, vi/vim - vagy használd az általad preferált WYSIWYG-szerkesztő kódnézetét (és reménykedj, hogy a WYSIWYG-szerkesztő nem cseszi szét a kódot).


Ha csak "weboldalról" van szó, és nem kötelező a kódolás (nem ezt tanuljátok), akkor használd az általad preferált WYSIWYG-szerkesztőprogramot.


Egyébként ha ez nincs meghatározva: kérdezd meg a csoporttársaid/felsőbbéves hallgatókat/tanárod - ők tudják pontosabban megmondani.

2018. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Én maradnék a Notepad++-nál, ezek a "programok" csak szétcseszik a weboldalad.

Ha meg elakadnál, ott a w3schools.

2018. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Notepad++ a legegyszerűbb és legjobb kódszerkesztő (szerintem).


Komolyabb, grafikus szerkesztéshez meg Dreamviewer, amit javasolni szoktak.


Ha ilyen nagyon gagyi Word szintű HTML cucc kell, akkor meg a Sharepoint designer. Érettségire is sokan ezt választják.

2018. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 compactegon ***** válasza:
55%

én Dreamweavert használok, 30 napig ingyen kipróbálhatod.

notepad a legegyszerűbb, én is csak az átláthatság, és a hibák kiemelése miatt használom a DW-t, de ott is kézzel kódolok :)

2018. szept. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Jó lesz a Kompozer vagy Dreamviewer, ne várjátok már el a kérdezőtől, hogy nekiálljon egy text editorral szenvedni.
2018. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit órán használtok. Sima HTML oldalak szerkesztéséhez bőven elég egy notepad++ is, a hangsúly úgyis azon van, hogy érted-e/tudod-e használni a html tageket.
2018. szept. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

U.i én senkit nem pontoztam le. ;)

2018. okt. 6. 00:39
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
A kérdésre is válaszoljak. Ém notepad++ -t használok, dé sokan szeretik a phpstorm-ot. Ma írtam meg pl egy spa alkalmazást (újratöltés nélkül változik az oldal tartalma)
2018. okt. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!