Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP szkript futtatása adatbázi...

PHP szkript futtatása adatbázisból hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne biztonságosan futtatni egy lekérdezést adatbázisból? Például ha van egy táblám, ami megjelenít tartalmakat. De én ezen a tartalmon belül szeretnék plusz táblából lekérdezni adatot és megjeleníteni, az hogyan lehetséges?
2018. nov. 8. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Adatbázisból nem futtatunk PHP kódot!

Akkor úgy kell megírni a lekérdezést/lekérdezéseket, hogy mindkettő táblából megkapd a megfelelő adatokat.

2018. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a probléma, hogy a második lekérdezésre/táblára akkor van szükség, hogyha egy adott rekordot kérdez le az első táblába. Például, hogyha az első tábla 3-ik rekordját olvassa éppen. Viszont if, switch-es megoldáson kívül nincs más ötletem.

Esetleg erre tudsz mutatni példát?

2018. nov. 8. 19:40
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen, ezt szerveroldalon futtatod, és nem az adatbázisban, és máris jó lehet.
2018. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Totális fogalmi káosz.

Tipikus PHP fejlesztő.

2018. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
#4 inkabb kezdo
2018. nov. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Elegánsan ezt SQL lekérdezésben meg tudod tenni, nézegesd az SQL példákat, azon belül is a "Join", tábla összekapcsolásos lekédezéseket: [link] Amit először a phpMyAdmin-ban gyakorolj és utánna csak PHP-ból lekérdezéssel (hogy esetleges hibás PHP kód ne nehezítse az SQL megértését). PHP szkriptet adatbázisból nem futtatunk. Többieknek, akik fellengzősen válaszolnak (más kérdéseknél is): mindenki volt kezdő és inkább annak kellene célnak lenni, hogy merjen bárki kérdezni. Manapság főleg itt nagy divat lett ez a pökhendi stílus azok részéről, akik már kicsit konyítanak a témához, aminek semmi értelme és senkit se visz előre.
2018. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#4: Inkább kezdő vagyok PHP-ban, mint fejlesztő, hiszen ha az lennék, valószínűleg nem tennék ki ilyen kérdést. Tudom, hogy a PHP nem egy kezdő nyelv, de mivel szoktam programozni más OOP nyelvekben, azt gondolom, talán könnyebben megtudom érteni, mintha most kezdenék el programozni.


#6: Köszönöm a válaszodat! Join-okkal tisztában vagyok, szerintem az adatbázis tervezésénél (vagy akár persze az SQL lekérdezésben) ronthattam el valamit.

Értem, hogy hogyan kell több táblát egy lekérdezésből kezelni, viszont a következőre nincs ötletem: A második táblát csak akkor szeretném használni, hogyha az első tábla 3.-ik rekordját kérdezzük le. Esetleg van valami ötleted erre? A másik táblát kellene módosítanom (pl. új mező, ami alapján ellenőrzöm)?

2018. nov. 9. 10:47
 8/20 anonim ***** válasza:

Ne adatbázisból akarj futtatni, hanem szervezd ki külön funkcióba.

Aztán if -elágazásba vizsgáld meg, hogy kell -e extra tábla/lekérdezés.

Ha join -ba megtudnád oldani, majd PHP -ban lekezelni, abból lenne jó, hogy pl. nem 100 lekérdezés lenne, csak 1.

De ehhez úgy kell tervezni és felépíteni az adatbázist, hogy könnyedén megoldható legyen, és a lekérdezést - feldolgozást is, hogy minimális adattal, lehető leggyorsabban dolgozzon.

2018. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#8 Köszi a választ!

Arra én is gondoltam, hogy írok egy függvényt, majd abban megnézem, hogy melyik oldal tartalmát kell betölteni (get), utána egy if/case-el megnézem, kell-e a plusz sql lekérdezés.

A join-t viszont fogalmam sincs, hogyan lehetne így megoldani. Mert azt értem, hogy a két tábla között csinálok egy kapcsolatot/közös mezőt, utána Join-ok közül, amire éppen szükségem van. De arra nincs ötletem, hogy hogyan nézzem meg, hogy csak egy adott tartalom betöltésekor (pl. első tábla 3-ik rekordja) jelenjen meg.

Célszerű lenne a másik táblába felvenni új mezőt, amiben megnézem, hogy az első tábla, hányadik rekordja esetén tötlsem be?

Bocsi, ha kicsit bonyolultan fogalmaztam :D Esetleg van másik ötleted?

2018. nov. 10. 12:07
 10/20 anonim ***** válasza:
Harmadik elolvasásra sem tudtam értelmezni a problémád. És sajnos nem csak én nem értem, hanem olyan sem, aki már 15 éve kódol napi 14-16 órát. (ez a szakmája).
2018. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!