Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Honlap készítéshez és webdesig...

Honlap készítéshez és webdesigner munkához milyen notebookot javasoltok, milyen paraméterekre kell figyelnem?

Figyelt kérdés

Igyekeztem utánaolvasni, de még érdekelne pár személyes tapasztalat, javaslat a témával kapcsolatban.

Főként még az érdekelne, hogy elég a 14 inch vagy szükséges a 15.6 inch monitor méret? Ezzel kapcs nem találtam semmit.

Előre is köszi a válaszokat!



2018. nov. 26. 00:33
 1/5 Drone007 ***** válasza:

Miért akarsz notebookot venni fejlesztéshez/designer munkához?

Ha szempont a hordozhatóság, akkor érthető, de még így sem célszerű amit szeretnél.

A webfejlesztés - vagy bármilyen programozási alkotói munka - hosszú folyamat, egy kis 15,6 colos monitorú notebook már 1-2 óra után is rendkívül kényelmetlenné válhat.

Én desktopon fejlesztek, és megvan az előnye annak, hogy kényelmes billentyűzettel, egérrel, digitalizáló táblával, két 24"-os monitoron dolgozom. Emellett a gépem paramétereit úgy állítom össze ahogyan szeretném (és ahogy a pénztárcám engedi). Ha ügyfélnek kell mutogatni, arra ott a google hangouts vagy skype képernyő megosztása.


Viszont paraméterekben minél erősebb a vas annál jobb. A design munkákhoz nem árt, ha minimum középkategóriás videókártyád (min 2GB RAM), és processzor van a gépben (min 2 mag, Intel i5 körül), a memóriát sem árt magasan tartani (16GB), mert ha valamilyen fejlesztői környezetet használsz (phpStorm, netbeans, eclipse), annak kell a memória.


Ha mindenképpen notebookot szeretnél, akkor vegyél hozzá egy normális méretű (24"+) monitort, billentyűzetet, és kényelmes egeret is, mert ezek nélkül csak szenvedni fogsz.


Sok sikert!

2018. nov. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszönöm a választ!

Nálam nagyon fontos szempont a hordozhatóság is.

Még csak most kezdem tanulni, ezért túlzásnak érezném pl két monitorra beruházni.


Várom a további kommeneteket is! :)

2018. nov. 26. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ket monitorom van itthon, regen rendesen kihasznaltam asztali géppel.


Most mar csak laptopon szoktam dolgozni, itthon egyik monitor asztali gepen van, laptopot kotom a masikra, es input directorral lepegetek a ketto kozott.

Munkaban pedig van egy 3. monitor, meg melos billentyuzetem, egerem, fulesem. Nekem igy kenyelmes.

2018. nov. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jelenleg a 14 es 15.6 képernyő méret között vacilálok...

2018. nov. 27. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nőj fel ember. Ilyen kicsi monitoron még gondolkozni sem kéne.
2018. dec. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!