Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi történt a Facebook beépülő...

Mi történt a Facebook beépülő moduljaival?

Figyelt kérdés

Már elég régóta használom a weboldalamon a Facebook chatet, hogy a Facebook oldalra azonnal tudjanak írni üzenetet a weboldalon keresztül. Nem rég észrevettem, hogy a jobb alsó sarokban nincs ott a kis chat jel, meg nem is ugrik fel. Wordpress alapú a weboldal, nem történt semmi nagyobb változás, tegnap még jó volt. A kód ugyanúgy benne van a header.php fájlban, még meg is csináltam újra, gondoltam hátha történt valami változás már a kódban.


Érdekesség, hogy a beágyazott Facebook oldalt sem mutatja, miután töröltem a cache-eket.


Nem volt problémám ezekkel eddig, működtek tökéletesen, hónapok óta.


Gyorsításra amiket használok: a3 Lazy Load, Autoptimize, WP Fastest Cache.



2018. nov. 26. 14:08
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, hogy 3 böngészőből és telefonról is néztem...


Csakis a Facebook nem működik, a másik sarokban pl. ott a feliratkozásra használható onesignal ikonja.

2018. nov. 26. 14:11
 2/5 A kérdező kommentje:
A header.php helyett a footer.php-ba raktam a kódot. Így már működik. Bár érdekes, most a kezdőoldalon nem jelenik meg a chat (ami egyébként nem is baj, legalább nem ugrik fel annyi minden egyből).
2018. nov. 26. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek is a HTTPS és hozzá az SSL/TLS tanúsítványnak rendben kell lennie.

A másik inkább a WP -t érinti, át kéne nézni a forrást, nincs -e más kéretlen tartalom, ami megakaszthatja.

(Gyakran csempésznek hackerek a WordPress hátterébe adathalász kódokat...)

2018. nov. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az SSL tanúsítvány rendben van. Január 29-én jár le, amelyet automatikusan meghosszabbítanak.


Vírusok, kémprogramok ellenőrzése megvolt külső oldallal és belső bővítménnyel is.


Virustotal oldal: 0/66

Wordfence: minden pipa (ez egyszer jelzett már rossz kódokat, amelyeket kiirtottam, már jó pár hónapja, szóval jól mutatja)


Mellesleg a védelem is elég jó, van még 1-2 hasznos plugin.


Ahogyan írtam, nem volt új bővítmény, csak úgy magától jött a probléma. Mellesleg azóta rájöttem, hogy a Facebook oldalt sem jeleníti meg, hogy ha a messenger kód a header.php-ban van. Amikor kiveszem, akkor mutatja a Facebook oldalt a weboldal. Beraktam a footer.php-ba, így már minden működik, csak a kezdőoldalon nincs ott a messenger. Ez lehet azért, mert az nem a valódi kezdőoldal, hanem egy landing page, de igazából nem is zavar ez, sőt, legalább nem jön fel egyszerre egyből annyi minden. :)

2018. nov. 28. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ha még fenáll a probléma és javítatni akarod, megegyezhetünk. Wordpress-be (is) szoktam pluginolni. A %-om ne tévesszen meg sajnos itt elég sok a like és hasznos keverők.
2018. dec. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!