Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapfejlesztők szoktak CMS...

Weblapfejlesztők szoktak CMS rendszerekben dolgozni?

Figyelt kérdés

Láttam hasonló kérdéseket, de szeretném kifejteni, hogy egész pontosan mire is gondolok. Azért kérdezem, mert az egyetem után az egyik ötletem az az, hogy weblapfejlesztőként (igazából front-end és back-end is érdekel) szeretnék elhelyezkedni (ezt nem azért írom le, mert csak pár évnyi tanulás lenne a dologban, mert nem így van, hanem inkább arra szeretnék utalni, hogy még nem dolgoztam ilyen téren a piacon, viszont nagyon érdekelne). Én azt hittem, hogy a legtöbb cég úgy dolgozik, hogy célra készített szoftvereket írnak, tehát ha valaki szeretne mondjuk egy komolyabb fodrász oldalt (például bejelentkezés rendszer, posztolás, tartalomkezelés admin felületről stb. és minimum dinamikusan működik), akkor ahhoz megtervezik az adatbázist, megjelenést, szerveroldali működést, stb. Én azt gondolom hardver szempontjából így gyorsabb, mint mondjuk egy Wordpress (nem tudom biztosan, ezért is kérdezem). Ne értsetek félre, nem arra gondolok, hogy feltétlen minden keretrendszert kihagynak (bootstrap, ck editor, illetve ehhez hasonlók), hanem, hogy nem konkrét cms rendszerre építik (még akkor is, ha saját designt, pluginokat írnak hozzá).

Tudom, hogy cégfüggő, de a kérdés az lenne, hogy nagyrészt használnak-e? Ha igen, akkor miért?


2019. jan. 18. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a munka. Ha felhasználóknak csinálnak rendszereket megrendelésre, akkor valszeg használnak valamilyet, hogy a user könnyebben elboldoguljon. Ha saját webappot fejlesztenek akkor szinte biztos, hogy nem. De persze a megrendelésre készült munkánál is lehet, hogy nem felel meg egy cms sem az egyedi elvárások miatt.

De te nem fogsz webfejlesztőként cms-t használni, csak személyre szabod majd.

2019. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Illetve gondolom, hogy amit CMS-ben készítenek, jóval olcsóbb weblap (nagyon általánosítva), mint amit elkezdenek leprogramozni. Ezzel arra akarok célozni, hogy mondjuk lehet, hogy amennyiben kisebb projekt (maradva a fodrásznál, mondjuk legfeljebb pár munkáját szeretné posztolni), lehet, hogy 60.000 Forintnál többet nem szeretne az illető rákölteni. Tudtommal kb. egy átlagos honlap ára cms-el ennyi, ha meg leprogramozza valaki, ott a határ a csillagos ég.


Kicsit kitudnád fejteni, hogy mit értesz személyre szabás alatt? Például kapok egy kész cms oldalt, ahol fejlesztenem kell dolgokat? Kinézeten javítani, esetleg plusz lehetőséget (például php-ban írni egy hozzászólásokat kezelő részt), belenyúlni htaccess-be, illetve ami az épp aktuális cél? Tehát ilyesmikre gondoltál?

2019. jan. 18. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A WordPress és társait inkább marketinges cégek alkalmazzák, kevés tudás látványos eredmény...

Aztán ha valamihez nincs konkrétan kész modul amit csak telepíteni kell, vagy esetleg van egy, de módosítani kell azt, bővíteni.

Na'h, olyankor jön a fejlesztő programozó vadászat, aki occón megcsinálja neki. :-D

(Hetente találnak meg ilyenek, van mikor 1 év elteltével, ugyan azzal, egy másik marketinges csapat, akinek nem sikerült.) :-D


De ha ezektől eltekintünk, amikor marketingesek próbálnak weblapot készíteni, szinte, nagyon pici az amikor WordPress -el dolgozol.

Gyakoribb lesz pl. a PrestaShop vagy más nagyobb áruházrendszer plugin fejlesztgetése.


Én 15+ éve dolgozom webes fejlesztőként,

istenítem hogy nincs pl. IE6 meg 8 böngésző ami különböző módon működik... :-)

Viszont, növekedtek az elvárások modern megjelenés, működés tekintetében.

Mi saját tartalom kezelőt, és modul rendszert használtunk.

Igaz még PHP 3 -al kezdtük, közben rengeteget fejlődött, de most jutottunk oda, hogy újra írjuk az egészet régi funkciók, működés átültetésével modern szerkezetbe.

Általában az oldalainknak a nagy előnye volt a sebesség, mivel mindig célirányosan fejesztjük a modult az adott igényeknek, és már több mint 10 éve AJAX technológiával gyorsítjuk az oldalon belüli navigációt.

(Azaz csak egy részét töltjük újra a weblapnak, és nem az egészet folyamatosan.)

Így gyakorlatilag kattintáskor mire felemeli az ujját az egérről, már be is töltődött a tartalom. :-)

2019. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen az információkat! Igen, én is AJAX-al dolgozom (tehát itthon hobbiból, vagy ismerősöknek, barátoknak tanulás szempontból), hátránya, hogy az url-eket bonyolúlt cserélni. Tehát mivel az oldalnak a tartalma töltődik újra, nem az egész oldal, ugye megmarad az url. Ezt js-el tudom ugyan cserélni, de erre még jön a htaccess is, ugye a “pretty-link” a sitemap miatt. Ezt azért írtam le, mert elképesztő, mennyi mindenre kell odafigyelni.

Azt szeretném kérdezni, hogyha saját cms-t írtatok, akkor azt úgy írtatátok meg, hogy mind a fodrász, mint a közösségi oldalas cég is azt tudja használni? Vagy ilyen esetekben újat írtok, mert eltér az alapja?

Illetve még a kérdéshez szeretném írni, hogy akár cms oldal, akár nem, hogyan bontják külön a feladatokat? Tehát ha mondjuk 10-en vagytok a cégnél, akkor hogy osztjátok fel? Külön design, külön szerveroldal? Illetve mondjuk szerveroldalon belül különböző feladatok, osztályokat végen hangoljatok össze?

Nem szeretnék személyes dologba belemenni, vagy a kérdéstől eltérni, inkább tényleg, mint tovább boncolni a kérdést, tehát részletekbe menni.

2019. jan. 18. 22:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert olcso, egyszeru weblapokhoz meg eleg, ami kell egyedi dolog azt meg hozzacsapjak. Szakmai reszet nezve pedig 0.


Ettol fuggetlenul fogja mindenki feltalalni a kereket maganak vannak nagyon jo keretrendszerek amiket mindenki hasznal. Jobb ha ezekre fekszel ra.

2019. jan. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A saját rendszerünknél van egy alap mag, core rész amit ugyan az használja a plakát oldal, fodrászos bejelentkezős, vagy közösségi oldal.

Az alap magra épülnek modulok, van pár általános, mint pl. menü rendszer, felhasználó kezelés... Ezeknél minimális a általában a módosítási igény.

Illetve ha van egyedi dolgot kérnek, akkor azt leprogramozzuk hozzá tartozó modult, modulokat.


Munka megosztás szinten felosztjuk, back-enden core - alaprendszer, modulok, és front-endnél theme - nézet.

2019. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!