Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnám ezt a weblapkész...

Hogyan tudnám ezt a weblapkészítéses tételt helyesen kidolgozni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy tételt amit nekem kéne kidolgoznom. Elkezdtem rajta dolgozni de sajnos megakadtam mert nem tudom hogy a tételnél miről kellene írnom. Az első feladatnál a tételhez bele írtam a HTML illetve a PHP programozás nyelvet mivel azt gyakoroltuk mindig. Hozzairtam az előnyöket ezeknek a nyelveknek amivel lényegében leírom miért használnám őket weblapkészítésnél. De a második feladat ahol az adattípusokról kellene írnom amit használnunk kell ezek a weblapkészítése alatt nem megy sajnos. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni benne. Köszönöm szépen.

A tétel leírása:

20.A. A cég, ahol dolgozik, minőségirányítási rendszer bevezetését tervezi. Informatikusként azt a feladatot kapta, hogy készítsen egy webes űrlapot az ügyfél-elégedettség mérésére.

20.1 Milyen programozási nyelvet választana a feladat megoldásához? Döntését indokolja!

20. 2 Ismertessen a program megvalósításakor használandó adattípusokat, mondjon konkrét példát felhasználásukra!



2019. márc. 27. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Oszt akkor mi van, ha pl ezt bemásolod a googleba?: "A cég, ahol dolgozik, minőségirányítási rendszer bevezetését tervezi. Informatikusként azt a feladatot kapta, hogy készítsen egy webes űrlapot az ügyfél-elégedettség mérésére."

Kitárul a világ vagy mi a hímtag?

2019. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az hogy nincs rá megoldás mert az egyetlen tétel ami ki van belőle dolgozva a neten az egy elavult rendszer maga a tanár mondta azt ne hogy bemasoljam mert holt régi módszer és nem felel meg mai szempontból. Utána neztem Googleba előtte nem csak bedobtam a kérdést. Amúgy nem értem minek van ez az oldal ha nem tehetek fel semmit mert egyből el vagyok küldve az anyámba. A kérdésem jogos volt ez nem csak egy Google keresésnyi kérdés. De esetleg te hátha Meg találod akkor kuldhetsz linket :)
2019. márc. 27. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:

20.1: Itt két terület van: a böngészőben megnyíló kliensoldal és a szerveren futó szerveroldal.


Előbbinél ott a Javascript (a HTML és a CSS nem programozási nyelv!), utóbbinál ott a PHP, de szóba jöhet a Javascript (nodeJS - például Express keretrendszerrel), a Python (például Django vagy Flask keretrendszerrel), a Java (például Spring keretrendszerrel), a C# (ASP.NET keretrendszerrel), vagy sok más nyelv (és keretrendszer).


Hogy melyiket választod az utóbbi esetben, az attól függ, hogy

* melyiket ismered/tanultad

* a szevreen mihez van hozzáférésed


20. 2: Ennél a kérdésnél menj végig az ürlapmezőkön (vagy a felhasznált változókon) és döntsd el róluk, melyikhez milyen típus "illik"

Például a felhasználótól jövő értékelés egy egész szám, az értékelés átlaga viszont már lebegőpontos érték, stb...

2019. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod sokat segített. Utána néztem az adatípusoknak és bele írtam a string, float, integer és boolean adattípusokat. Majd a tanár ellenőrzi aztán megtudom, hogyy volt-e benne valami amit félreírtam.
2019. márc. 31. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!