Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » SharePoint Designer 2007-ben...

SharePoint Designer 2007-ben táblázaton belül miért van ez?

Figyelt kérdés

Google Drive -ra töltöttem egy videót is, hogy jobban lehessen látni miről dumálok:

[link]



Beszúrsz egy táblázatot és a táblázatba szöveget illesztesz be.

A szöveg első sorára beállítod, hogy a stílusa "CÍMSOR 1" legyen,

majd az ezt követő többi szövegrészre be akarod állítani, hogy a stílusa "Bekezdés" legyen.


Azonban a tapasztalat az, hogy amíg nincs egy SHIFT+ENTER azaz sortörés a (CÍMSOR 1) stílus után amit kódként így mutat egy linebreakkel: <br />

addig hiába jelölöd ki az azt követő további teljes szövegrészt és próbálod a Stílus legördülő menüjével beállítani a szövegre, hogy "Bekezdés" legyen, nem hajlandó a SharePoint Designer 2007 megcsinálni.


De amint beteszel a szöveg elé egy sortörést és utána ismét megpróbálod beállítani a Stílus legördülő menüjében a szövegre, hogy "Bekezdés" legyen, egyből beállítja a teljes szövegre, hogy egyetlen bekezdésként kezelje és utána már valahányszor ENTER-t ütsz a szövegben, annyiszor új bekezdést fog betenni (akárcsak Word-ben).


Tehát valamiért egy "CÍMSOR 1" stílus után a teljes további szövegrész elé szükség van a sortörésre ahhoz, hogy a további szövegrészre bekezdést lehessen beállítani.

A kód elején a SharePoint Designer 2007 XHTML-re hivatkozik valamit, csak mivel nem értek hozzá, ezért nyilván nem teljesen értem, hogy mi okozza ezt a fantasztikus turpisságot a programon belül. Lehet, hogy a Sharepoint Designer 2007 ez esetben bugos, nem jó helyre teszi a kódot amikor az ember grafikus felületen állít valamit benne, vagy nem tudom, de aki ért a kódoláshoz az biztos ránéz és látja, hogy most ez miért van.


Ha valaki nem segítő szándékkal ír, hanem olyanokat, hogy "HÁH milyen hülye vagy, hogy te ehhez nem értesz" meg hasonlók az tök jó, csak nem igazán fog érdekelni. Sőt, leginkább egyáltalán nem.



2019. ápr. 5. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem az okozhatja a gondot, hogy a WYSIWYG-felületen a táblázat cellájába kerülő összefüggő tartalmat "egy egységként" kezeli, nem enged egy sorban több féle blokkszintű elemet - ide tartozik a címsor és a bekezdés, de a rendezett/rendezetlen/definíciós lista is.

Ha több sorba szeded, akkor ez "több egységre" bomlik, így megengedhető neki a különböző blokkszintű elemek használata.


Amit csinálhatsz: a blokkszintű elemeknek - címsornak, bekezdésnek, rendezett/rendezetlen/definíciós listának - szánt tartalmaknak adj egy-egy sortörést, és a sor(oka)t kijelölve adj "stílust"; majd a felesleges sortöréseket/lágy sorvége/<br> elemeket töröld ki

2019. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást :)

Jaja, én is valami ilyesmire gondoltam, hogy csak sortörést követően érzékeli, hogy azt te egy különálló cuccnak szánod.

2019. ápr. 6. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!