Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Adobe Dreamweaverben hogyan...

Adobe Dreamweaverben hogyan kell elindulni?

Figyelt kérdés

Érdekel a webdesign, ezért szeretnék tanulni ez irányban. Viszont már az első lépésnél elakadtam. Tudom, akasztani való vagyok...

Azt szeretném, hogy osztott ablakban jelenjen meg nekem a dreamweaverben a html, css és a honlap "terve", ami ugye folyamatosan változik, ahogy szerkesztgetem. És hogy a html és a css legyen kapcsolatban egymással. Tudom, hogy a kérdés már felháborító, de tényleg csak most ismerkedem az egésszel, és szégyenlem is magam a kérdés miatt. A Notepad++ ilyen szempontból egyszerűbbnek tűnik, de a dreamwieverről olyan sokan mondanak jókat, hogy ki szeretném próbálni.


2019. ápr. 9. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudod mi jobb még ennél is?


Visual Studio Code (ingyenes) + van egy bővítménye, a neve Live Server.

Ha azzal futtatod a weboldalt akkor minden fájl mentéskor legfrissíti magától a böngészőben az oldal lapját.

2019. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy ott az atom.io:

* [link]

ami nem csak ingyenes, hanem nyílt forrású is:

* [link]

ez is kiegészíthető különböző csomagokkal:

* [link] packages

akár előnézettel is:

* [link] packages/browser-plus

* [link] packages/atom-html-preview

akár a különböző forráskódok egy ablakban való megjelenítésével is:

* [link]

2019. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Elso lepes, hogy le kell torolni
2019. ápr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: Egyetértek.

Ha a webdesign érdekel, akkor az ilyen WYSIWYG editorokat kezdettől fogva el kell felejteni.

Tessék fogni egy Atom-ot vagy Sublimetext-et vagy hasonló editort és megtanulni a HTML+CSS használatát. Akkor el is érhetsz valamit.

2019. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Olyan sok jót hallottam a Dreamweaverről, de nem tudom mit esznek rajta. Ha egyszer megtanulnám kezelni, biztos más lenne a véleményem, de notepad++ -ban olyan egyszerű volt összehozni az alapokat.

Letöltöttem az atomot, azzal fogok gyakorolni.

2019. ápr. 10. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Dreamweaverről sok jót hallani... amatőröktől. Profik nem használják. Ne használd te sem. Nekem a NetBeans vált be, régebben a PhpED.
2019. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem itt egyeseknek hogy jött, hogy a webdesignereknek Sublime text-el meg hasonlókkal kell dolgozniuk. Ne keverjük a design a buildeléssel.
2019. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!