Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A WordPress miért tárolja el...

A WordPress miért tárolja el a képeket több példányban és hogyan lehet ezt leállítani?

Figyelt kérdés
Minden képből van 4-5 azonos, csak más méretarányú, itt-ott levágott fajtájú. Nézegettem a fájlokat, és ez feltűnt, sajnos emiatt a holnap mérete egyre csak nő, a tárhelyem meg egyre csak fogy. Ez amúgy normális működés, vagy csak nálam ilyen? Be lehet ezt valahogy állítani, hogy egy képet csak 1 darabban tároljon?

2019. ápr. 17. 14:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért van több felbontásban a kép, hogy amikor mobilon nyitom meg a szarodat, akkor ne au 5000x4000 pixeles szarod egye meg az egédz internetemet, hanem az 500x400-as a töredékét
2019. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1: Nem ez volt a kérdés, nem jár a keksz.
2019. ápr. 17. 15:28
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

"A WordPress miért tárolja el a képeket több példányban...?"


Akkor pontosan mit értesz ez alatt, te nagyon hülye?

2019. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Drone007 ***** válasza:

Pedig #1 - még ha kissé alpári módon is - de helyes választ adott.

A weboldal különböző helyein (pl képtallózó, megjelenítő, bélyegkép) és más böngésző felbontás mellett (desktop vs mobil) a wp rendszere másik felbontású képet tölt le. Ezzel időt és sávszélességet spórolva meg a látogatóknak. Igen, ez a normális működés, és nem hiszem hogy le lehet tiltani (esetleg bizonyos pluginek esetében talán, de a wp core rendszerében biztosan nem).

Persze egy jó webfejlesztő bármi megold ($$$), de ehhez a wp belső rendszerét kellene átírni, amire nem hiszem hogy találni fogsz szakit.

2019. ápr. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4: Köszi a válaszodat. Sejtettem, hogy a többféle eszköz kiszolgálása van a háttérben. Csak a tárhely miatt aggaszt, mert a képek így sok helyet elvesznek. Sajnálom, hogy ezt nem lehet kikapcsolni.
2019. ápr. 18. 15:05
 6/19 Argloss ***** válasza:

Nem annyira nagyon kell trükközni:

[link]


Viszont mérlegelj. Az oldalbetöltést lassítja, ha nagy méretű képeket kell letölteni.

A google egyre jobban előnyben részesíti azokat az oldalakat amik "mobilbarátok", szóval előfordulhat, hogy hátrébb leszel sorolva.

A mobilos látogatók se fognak örvendezni, ha 10-20 megát lezúzol a mobilnetből egy-egy cikkel.

2019. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A képeim 2-300 Kilobájtosak. Azért ezek mobilnettel is könnyedén letölthetők szerintem.
2019. ápr. 23. 19:10
 8/19 anonim ***** válasza:
#7 nekem olyan 200 MB a havi mobil keretem, az internet meg tele van vicces illusztrációnak szánt szarokkal. A 300 kbyte igenis sok.
2019. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7: 200 MB? 2019 van, ha nem tűnt még fel...
2019. aug. 7. 11:21
 10/19 anonim ***** válasza:

#9 Nem facebookozok. (bár az egyébként is sok csomagban ingyenes)


Egyébként de, feltűnt, és 2019 ben ha csinálsz egy honlapot, akkor ne amiatt a pár MB miatt sírj, amit a bélyegképek foglalnak.

2019. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!