Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom beállitani a...

Hogyan tudom beállitani a weboldalam admin felületét?

Figyelt kérdés

Csináltam egy egyszerű weboldalt ahol van regisztrációs és bejelentkezős rész.

A weboldalnak tervezek egy admin felületet, ahol birom mondjuk az adatbázist feltölteni, vagy akár termékeket törölni. Ezt a felületet az egyszerű felhasználók nem érhetnék el, csak az admin, vagy adminok.

Tehát mondjuk ha én vagyok az admin és be akarok jelentkezni az én admin fiókommal. Egyszerűség kedvéért.

Felhasználónév: admin

Jelszó: admin

Ebben az esetben engem egy olyan felületre dob amit csak nekem van engedélyezve. A sima felhasználókat pedig mondjuk visszadobja a kezdőoldalra.

Ezt hogyan tudom megvalósitani?

Valami olyan megoldást találtam, hogy az adatbázisomban a felhasználók táblához hozzá kell admon egy "type" oszlopot aminek default értéknek 0-át állitok be. Az Adminnak pedig 1-et. És ez alapján vagy a kezdőoldalra irányit vagy az admin felületre. Létezik más megoldás is?

WampServert használok. Phpmyadmin.



2019. jún. 23. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, létezik más megoldás is, de ezzel mi a bajod? Ez a legegyszerűbb.

Persze ha csak te leszel egyedül admin, akkor akár bele is drótozhatod a kódba, hogy a felhasználónevet figyelje, de az nagyon gagyi megoldás, és könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe, amikor már te szeretnél több admint, és ez fog megakadályozni.

2019. jún. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

További plusz.

Én biztonsági okokból mindenkinek 404-et adok. Akiknek nincs beállítva az adminisztrációs mappa eléréséshez IP.


Éles oldal. Nem Wamp...

2019. jún. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2, és akkor csak az íróasztalánál ülve tud adminisztrálni?
2019. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Nem, tud fotelből is. De ez most hogy jött ide?
2019. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Akiknek nincs beállítva az adminisztrációs mappa eléréséshez IP."


Ehhez fix IP kellene, nem? Ráadásul máshonnan, más IP-ről nem fog működni.


Kérdező, igen, ez a legegyszerűbb megoldás, és viszonylag biztonságos is.


Más megoldásnak van például egy teljesen különálló admin-felület, amelynek csak te ismered a címét (robotok elől elrejted -> meta noindex). És természetesen ugyanúgy jelszavas.

2019. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt a fix IP-t nem érti a fotelos okoskodó.
2019. jún. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!