Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Két Wordpress van, az egyik...

Két Wordpress van, az egyik ami sablon szerint készít el egy weboldalt, és van aminek a jelenlegi 5.2.2-es változatát le lehet tölteni, az utóbbit hogyan lehet beüzemelni? (Részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Tanulom a weblapkészítést, szóval ne értsetek félre, tudok készíteni oldalt, csak a beüzemeléshez kéne segítség. A wordpressnek a könnyebbik fajtája eléggé korlátolt szerkesztésileg is, és mindenhogy. De nekem arra lenne szükségem, hogy szabadon testre tudjam szabni az oldalam, amihez gondolom a wordpressnek a letölthető 5.2.2-es változata lenne jó. Azt pontosan hogyan lehet beüzemelni? Ez a www.wordpress.org és ott letölt egy zipet amiben egy csomó fájl van. A letöltött sablonban is csomó fájl van, hogyan lehetne megtcsinálni, hogy a letöltött wordpresst üzemelem be és a letöltött sablont használom, amit teljesen saját ízlésem szerint testre tudok szabi? Bele kell illeszteni a sablont, és a többit pedig a config fájlban meg az admin fájlban kell megcsinálni? Ha igen, akkor azt pontosan hogyan? Nem találok rá semmi féle választ sehol amiből ötletet tudnék meríteni.

2019. júl. 21. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is a kicsomagolt WP fájlokat felmásolod egy arra alkalmas webtárhelyre, vagy saját gépeden létrehozol egy webservert és annak könyvtárába.

Aztán elkezded feltelepíteni webes felületén a WordPress -t, és végig csinálod az alap rendszer telepítését.

Ezután a másik ZIP -fájlt feltudod tölteni a WP admin felületén, és telepíteni tudod mint theme / modul / plugin...

Ezek után már aktiválni tudod mint elsődleges felület.

A Theme fájlokba tudsz módosítani, átírni... majd frissítésként feltölteni.

2019. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1 adatbázis se ártana hozzá.

[link]

2019. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni a "000webhost" által, ott automatikusan telepítette a WordPress-t, szabadon tudom alakítani hogy nekem tetszik és több ezer kinézet van rá. Ott van adatbázis is, meg persze több funkció érhető el ha nagyobb csomagot vásárol az ember. Most 90%-os akciók vannak náluk szóval megéri használni, nagyon jó oldal, bár párszor van olyan amikor sikertelen a kapcsolat az adatbázissal, de addig is pihen az ember.
2019. júl. 22. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ott mindig 90%-os "akció" van :)
2019. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Később jól jön ha van akció mert most kihasználom az ingyenességét, de remélem később is lesz.
2019. júl. 23. 15:38
 6/10 anonim ***** válasza:

www.wordpress.com - közösségi szolgáltatás, blogplatform. Ingyenes, de éppen ezért rendkívül korlátozott. Hasonló a Tumbler, Blogspot, stb.


www.wordpress.org - eredetieg blogmotor, más néven keretrendszer, tartalomkezelő. Hasonló a Joomla...


Én egyelőre a saját gépemen alakítottam ki egy környezetet, szervert telepítve és azon belül használom a tartalomkezelőt.

2019. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem látom az összefüggéseket a kérdés, a kifejtés, a kommentek és a válaszok között.
2019. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Akkor olvasd el újra, figyelmesen és értelmezd.

Ha úgy sem sikerül, akkor haladj tovább! Nincs vele dolgod. :)

2019. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 nyilván túloztam nyomokban kérdést/releváns választ tartalmaz. :)
2019. júl. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A válaszok között megtaláltam a segítséget, lényegében az nem volt meg fejben hogy hogyan rakjam fel a wordpress fájlokat a netre, hogy üzemeljen. De egy internetes host segítségével automatikusan települt, főleg hogy kompatibilis volt annyira a kettő hogy volt lehetőség 1 perces automatikus telepítésre, amivel összejött amit szerettem volna.
2019. júl. 24. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!