Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire fáj egy kozmetikai...

Mennyire fáj egy kozmetikai arctisztító kezelés?

Figyelt kérdés

Úgy nézek ki mint egy varangyos béka. Nagyon zsíros a bőröm és a hajam. Olyan ragyáim vannak amiket nem nagyon lehet kinyomni. Tehát ilyen bőr alatti gombostű fejnyi nagyságúak amiknek nincs "kivezető nyílásuk" és nem is fehér a tetejük. Bőrgyógyásznál már jártam jó krémeket írt fel viszont azok ezzekel a bőr alatti izékkel nem bántak el.


Arra gondoltam hogy elmegyek egy kozmetikába hátha ott tudnak kezdeni valamit ezekkel a rondaságokkal. Valamelyikőtöknek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hogy történik a kezelés? Mennyire fájdalmas?


Előre is köszönöm a segítséget.


21/L



2019. júl. 28. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ember függő,de simán kibírható pláne ha arra gondolsz,hogy utána szél lesz ah arcod.Tűvel szokták ezeket kinyomni,ami iszonyat jó mert kevésbé fáj,csak pici szúrást érzel.Jelentkezz be bátran,nem fogod megbánni!
2019. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Gondolom azért jó pár napig sebes/vörös lesz a bőröm egy ilyen kezelés után. :/
2019. júl. 28. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ha a bőrgyógyász nem tudott elbánni a bőrprobémákkal, akkor a kozmetikus mucika sem fog tudni. A bőr alatti, mélyen lévő pattanásokat egyébként sem szabad kinyomni, ha jól tudom. Az életmódodon próbáltál már esetleg változtatni? Sokat számít, pláne hogy neked nem csak az arcbőröddel van problémád.
2019. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Hiába ír fel a bőrgyógyász minden féle gyógyszert. A kialakult faggyú gyülem attól még ott rekedt a szőrtüszőben.

Szóval igen is sokat tud segíteni egy " kozmetikus mucika". :)

Lehet hogy helyre hozza a krém/gyógyszer a faggyú termelést, de attól mèg a màr kialakult comedokkal kell kezdeni valamit.


Nyugodtan menyj kozmetikushoz. Fontos hogy jó szakembert keress fel!

Egy tisztító kezelés kb 1,5 óra hosszú.

1. Letisztítja a bőröd valamilyen arctisztító habbal/gélleL/szappannal.

2. Peelingezi a bőröd (arc radírozás)

3. Felpuhítja a bőröd gőzzel. Ez a lèpés azért fontos, hogy a pórusokat kitàgítsuk, könnyebben lehet tisztítani a bőrt. Ez kicsit kellemetelen lehet, hogy a meleg pàra megy az arcodra. Simàn kibírható!

4. Kitisztítja a bőröd. Ha szükséges hasznàl tűt is. Ember függő a fájdalom. Egyes részeken kellemetlenebb pl, orr, arc két oldala, áll. Persze a gyulladt comedók jobban fájnak és kellemetlenebb.

5. Fertőtleníti a bőröd. Kicsit csípi majd a bőröd.

6. Itt lehet gépi kezelés, ami fertőtleníti a bőrt, összehúzza a bőrusokat.pl: Vio, Plasma.

Ez a lépés kihagyható.

7. Pórus összehúzó maszkot szoktak feltenni, ami bezàrja a pórusokat, apasztja a keletkezett mikro sérüléseket.

8. A maszk lemosása után pedig egy befejező krémet, hidratálót tesz fel.

2019. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is ilyen fejem volt csak fiukent. A kozmetikus aztmondta ez mar orvosi eset. Annyira sürün voltak a patanasok kb egymas hegyen hatan. Ocsmany voltam. Aztan elmentem egy bőrgyógyasz magan orvoshoz aki felirt nekem valami durva hyógyszert amitől kb 2 hetvalatt eltünt az összes pattanasom. Ami valami bőrszarittó hatasu. De csak ősszel lehet szedni mert a napon kiszaradhatsz 1 óra alatt meg ilyenek. Biztosan van meg olyan. Nekem a szaj repedezesen kivül mas mellek hatasa nem volt. Az se volt olyan veszelyes.
2019. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez mar inkabb orvosi eset. Keress fel egy jobb bőrgyógyászt! Nekem is tobb sikertelen kezelés utan gyógyszert irt fel, gyönyörű lett a borom utana.
2019. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Olyasmi gyógyszerről hallottam, hogy nem szabad a szedése alatt teherbe esni de ha mégis megtörténik akkor azonnal abortuszra kell menni, meg olvastam hogy nagyon durva mellékhatásai lehetnek egy ilyen gyógyszernek pl: orrvérzés, szemszárazság, kötőhártyagyulladás, nagyon durván száraz bőr és haj.

Szóval egy kicsit félek tőle de kipróbálnám. :)


Mindenkinek köszönöm a segítséget.

2019. júl. 29. 16:43
 8/8 A kérdező kommentje:
Na aki még esetleg ide tévedne annak írnám, hogy jártam egy másik bőrgyógyásznál és kapásból írt fel nekem Medinacot ami 2 hét alatt elmulasztott minden rondaságot az arcomról és olyan tökéletes bőröm lett, hogy egyáltalán nem kell már nyomkodni semmit sem rajta. :) Akinek ilyen problémája van annak nagyon ajánlom ezt a gyógyszert.
2020. nov. 6. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!