Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tanácsot tudna adni valaki?...

Tanácsot tudna adni valaki? Mégis mit lehet kezdeni vele

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, túlsúlyos. Mindig is túlsúlyos voltam,mikor szépen leadtam megint visszahíztam. Talán ez is közrejátszhat. Ugyanennyi évek óta valamiféle bőrproblémával küzdök főleg arcon. Barnás kiütésszerű foltosnak nevezhetők jelennek meg a tarkómon és a mellkasomon. Amik egy idő után lehámlanak, eltűntek, majd ismét megjelennek. A menstruációm elég ingadozó és nem normálisnak nevezhető,normalistól eltérő fájdalmú és első nap vérzik, utána nem aztán megint..

Arcbőröm:az egész arcom kipirosodott, valahogy mindig ilyen volt, zsíros, miteszeres, nem pattanásos, az inkább az állon, húzódó, száraz, viszket-egyben fáj-égő érzés, menstruáció előtt nagyon hámlik de egyébként is. Nem étkezek rosszul csak sokat és nem megfelelő időben. Sportolni nem tudom mit kéne, egyenlőre ilyen arccal mindennap tükörbe nézve a sírás kerülget. Voltam vele nagyon sokszor a Heim Pálban Budapesten szövetvételen ahol csak azt mondták gyulladt, a krém nem használt rá amit felírtak. Évek óta ezzel küzdök de már kezd elegem lenni belőle. Már olyat is mondtak hogy pajzsmirigy problémám is lehet. Kéz izületi betegségem is van, az ujjaim el vannak deformálódva, puffadtak. Vizesek.

A kérdésem az hogy mit lehet kezdeni ezzel a bőr betegséggel?



2019. aug. 4. 13:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Keress fel egy endokrinológust, a leírtak alapján esélyes vagy rá, hogy inzulinrezisztenciád legyen. Nekem is az IR-től barnás a nyakam, a doktornő rögtön rávágta mikor meglátott. Az endokrinológus után egy nőgyógyász is ajánlott a ciklusod miatt, de lehet, hogy az endokrinológus is tud neked segíteni rendezni, mert ha a ciklusod (és a hormonjaid) rendben van(nak), akkor valószínűleg a bőröd is rendbe jön.

Ha van kérdésed nyugodtan írj akár privátban is :)

18/L

2019. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!