Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyorsan zsírosodó, de amúgy...

Gyorsan zsírosodó, de amúgy inkább száraz végű, normál hajra (nem festett) milyen sampon vált be neked?

Figyelt kérdés

Már próbáltam egy csomót, meg kéneset is, naturlandosat is, Detergenst,Fructis, Helia-D, WU2, gyógynövényesek, Baba, stb stb de nekem egyik sem használt és ott tartok, hogy naponta kell már hajat mosnom. Sőt ebben a melegben előfordult már az is, hogy este megint megmostam, de ez tuti nem tesz jót a hajnak. Viszont csapzottan meg én nem bírom.


Régebben nagyon jó volt nekem az avonos citromfű-jázmin sampon, de azt meg már nem gyártják, pedig azzal 3 napig is kibírtam. Na, azóta sem találtam még jó sampont helyette.


Valakinek valami ötlet?


Bőrgyógyász írta fel anno a detergens sulfuratumot, de úgy vettem észre, hogy azóta még jobban zsírosodik.

Persze stressz és egyéb lelki okok is lehetnek a háttérben, meg a nagy meleg stb, de akkor is....


Gondolkodom, hogy elmegyek egy trichológushoz, de addig is kéne egy jó sampon, amivel kibírna a hajam legalább 2-3 napot.


Ötlet valakinek?



2019. aug. 7. 18:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és az ilyen teafaolajos izéktől meg nagyon sprőd lett a hajam, szóval az sem vált be, de a balzsamok meg megint zsírosítanak hiába csak a végekre kenem, szóval nehéz ügy! :(
2019. aug. 7. 18:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én azt mondom,használj normál hajra való sampont. A száraz hajra való ugye zsírosítja, a zsíros hajra való viszont megintcsak zsírosítja(a fejbőröd több zsírt termel miatta) a végeket pedig szárítja. Pl a dm-es baleás termékek elég jók. Nem kell semmilyen nagy neves márka.

De a lényeg! Sampon csak a fejbőrödre kell, ne mosd át vele a hajad. A hosszra elég a végigfolyó hab,a végekre ne is kerüljön egyáltalán. És használj valamilyen jó hajpakolást. Ez viszont csak a végekre kerüljön, esetleg a hosszára, de a fejbőrt mindenképp kerüld el.

Esetleg próbáld meg azt,hogy babasampont használsz. Mert ha nem piszkálja a fejbőröd,nem fog úgy zsírosodni. Baba, Gabi,Johnson nem jók, nagyon vegyszeresek. A babylove babasampont viszont tudom ajánlani! Vagy valami hasonló ami vegyszermentesebb

Ha valami kell még,írj nyugodtan!

2019. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia 1-es! Köszi szépen, ez a babasamponos, vegyszermentes, normál jó ötlet! De még a vegyszermentes hajmosó szappanokon is gondolkodom.


Ment a zöld, köszi!:)

2019. aug. 7. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen:) Igen a hajmosó szappan is jó ötlet az kimaradt:D
2019. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam a Langhaarmädchen Intense Repair sampon vált be. Pont ilyen a hajam és tökéletes rá. Mosáskor még egy tejproteines balzsammal kenem be. Szárítás után pedig rossmannos hajolajjal kenem be a hajvégeket. Ez a rutin nálam nagyon bevált :)
2019. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát én inkább a természetesség és a minél kevesebb vegyszer felé orientálódok és ahogy nézegettem az a langeizében elég sok az adalék. De azért a 2-esnek is köszi!
2019. aug. 8. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!