Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek segített a kozmetikusho...

Nektek segített a kozmetikushoz járás?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, lassan 6 éve küzdök pattanásokkal. Ezidő alatt sokmindent kipróbàltam, illetve reménykedtem benne hogy kinövöm ami nem lett így. A korombeli lànyok zömének rég nem olyan ronda az arca mint nekem.... kezdek aggodni hogy nem mulik el magatol soha, ezert kitalaltam h elmegyek dokihoz es iratok gyogyszert.

Viszont soha nem voltam kozmetikusnal, es arra gondoltam h a borgyogyaszat elott kiprobalom, hatha segit de nem tudom h nem-e penzkidobas. Van lathato, hosszutavu eredmenye ha rendszeresen kitisztittatom, vagy ugyis visszajonnek?

Tudom, tudom probaljam ki csak nem szeretnék felesleges köröket futni es elszórni a pénzt ilyenekre, ha a gyogyszeres kezeles hatekonyabb, csak ugye az meg karos lehet az egeszsegre.


Illetve hogyan kell "elkezdeni" kozmetikushoz jarni? Marmint mi alapjan erdemes valasztani, honnan tudjam h jol vegzi-e a munkajat, milyen gyakran kell jarni?

Ja es (előre elnezést ha ez nagyon hülye kérdés) a ciklusom során valtozik az arcborom, a menstruacio elott a legcsunyabb, es arra lennék kivancsi hogy szàmít-e hogy mikor megyek? Szoval h erdemes olyankorra idoziteni amikor nagyon ragyas vagyok, vagy pont h egy jobb idoszakra stb


2019. aug. 16. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, 12 éves korom óta küzdök az arcommal, most leszek 24. Mindent kipróbáltam én is, semmi nem segített, a kozmetikus SE, sőt még csak rontott rajta, rengeteg heget "köszönhetek" neki, ugyanis nekem nem pattanásaim vannak, hanem aknéim, az ugye egy bőr alatti gyulladás, amit nem lehet kinyomni rendesen és amit nem szabadna piszkálni.

Ezt a fajta és ilyen mértékű pattanásosodást többnyire belső gondok okozzák, úgyhogy én mindenképpen orvoshoz mennék inkább, és ha jó orvos, akkor úgyis az lesz az első, hogy teljes vérkép, allergiateszt, stb. Aztán, ha nem belső ok (bár nálam az volt), akkor majd a bőrdoki úgyis felírja mit használj rá, meg ha úgy látja elküld egy megbízható(!) kozmetikushoz, szóval szerintem egy felesleges kört - meg lehet néhány heget és pénzt - megspórolsz, ha egyből orvoshoz mész.


23/L

2019. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja, még valami: ha ciklus előtt a legcsúnyább az arcod, az általában normális, a hormonok miatt van, de természetesen ezt is megemlíteném neki. Mindegy mikor mész, esetleg ha nem mensi környékén, akkor mutass neki fotót róla, hogy hogy szokott kinézni olyankor az arcod, ha jó orvos, akkor egy kép is sokat segít.


23/L

2019. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Inkább bőrgyógyász, mint kozmetikus, a kozmetikus nekem se segített.

Tinikorban egyébként is teljesen normális a sok pattanás a hormontúltengés miatt.

Igyál napi minimum 2 liter vizet, hogy a szervezetedet átmosasd, és étkezz egészségesen.

De az is lehet, hogy allergiás vagy valamire.

2019. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is előbb bőrgyógyászhoz menj. A kozmetikus általában csak szétnyomkod, ennek meg belső oka van.
2019. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet előbb bőrgyógyászhoz, orvoshoz kéne menni. Viszont az én családomban többen is tapasztalták, hogy amit a bőrgyógyász felírt gyógyszert, krémeket attól csak rosszabb lett az arcuk... szóval avval is csak óvatosan, ha esetleg gyógyszerre, krémekre kerülne a sor.


Egyébként én pont, hogy a 17-18 éveseknél látom mostanság, hogy az arcuk jobban pattanásosodik. Vagyis az én környezetemben így látom.

2019. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A NORMÁLIS válaszokat köszönöm!

Föleg a 4-5-ösnek.

Egészségesen étkezem, iszok vizet stb, az én problémám nem olyan mértékű hogy egy kenőcs meg pár liter víz megoldja.

Szóval azt hiszem orvos lesz belőle, meggyőztetek.

Viszont mitesszerek is vannak az orromon, ezekhez soha nem mertem nyúlni. Esetleg ha csak azokat kinyomkodtatnám az jó ötlet szerintetek?

2019. aug. 16. 17:05
 7/13 A kérdező kommentje:

Ohh közben törölték az idióta hozzászólásokat. Szoval az (mostmár) 1-nek koszonom foleg.

Illetve mindenkinek

2019. aug. 16. 17:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy viszonylag borzalmas időszakom 14-5éves koromban.Kb 13évesen voltam először kozmetikusnál,egy igazi rémálom volt,de mint később kiderült a nő miatt volt az..Nem éppen megfelelően kezelte az arcomat.Amióta megtaláltam a mostani kozmetikusomat imádok járni,azóta kb egy pattanás sincs az arcomon,maximum ciklus előtt 1-2jön ki,de azok is szépen eltűnnek.Nekem csodát művelt a kozmetikus az arcommal.
2019. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. válaszoló

Azt remélem tudod hogy az akne az latinul a pattanàs??!

Szóval az akne az a pattanás " szakneve"

Kozmetikus vagyok, szóval ezt tanultam.

Pattanásnak/aknenak van több fajtàja.

Van egy csomó amit kozmetikus nem kezelhetne, csak sokan sajnos nem törődnek vele. Ezeknek lessz csúnya hege.

Ez a fajta már bőrgyógyászra tartozik.

2019. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
22%

- stadalax hashajtó, lehet az emésztéseddel is gond. nem kell naponta szedni, de heti egy alkalom is csodát tehet, h. minden kiürüljön belőled, nekem ez rengeteget segített.


- csalántea,mert vértisztító, olvass utána, h. egy 6 hetes kúra is milyen jót tehet.



- nekem a fogkrém használt a pattanásokra, ezerszer többet ért, mint a nagy drága kozmetikai termékek.


- kamillateával is érdemes átmosni az arcod.


- cickafarkteát is ihatsz, az segít optimalizálni a hormonszintedet.


- ne egyél zsíros, szénhidrátdús ételeket és sok húst.

helyette sok zöldség-gyümi, rostos, iktass be pár napos böjtöket, a csalánteát ekkor is idd.


- maria treben könyvét olvasgasd, neten keress rá, mit ajánl pattanásokra, milyen gyógyteákat még.


- ettől függetlenül elmehetsz kozmetikuahoz, de amellett ezek sokat segíthetnek


- mozogj napi szinten legalább 2 órát

2019. aug. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!