Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel kezeljem a pattanásokat?

Mivel kezeljem a pattanásokat?

Figyelt kérdés

Serdülő korban vagyok.. Pattanásos az arcam.. Pedig arclemosót használok.. De hiába.. Gennyes pattanások vannak.. Szinte csak az ár ám hegyénél, fül vonalában.. Mit használjak rá?

F



2019. aug. 24. 22:36
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Esetleg a faboulos tini tonik,és zsíros arcra való Garnier arlemosó és fekete szappan segít!

2019. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jól teszed ha használsz arclemosót én reggel szoktam , szalicíl savasat , ami

a leghatásosabb dolog a pattanások kialakulásának megelőzésében.Ha megakarod a sok pattanást előzni akkor a bőrápolás mellett igyál sok vizet , nagy csodaszer.


Tanácsolni tudnám hogy használj "Dermofil pasztát". Ezt nagy tégelyben (sokáig elég több hónapig még akkor is ha mindennap használod) rossmannban vagy dmben lehet kapni, az ára pedig 900-1000 ft. A gennyes pattanásokat leszárítja.


A következő amit tudok ajánlani azt úgyszint rossmannban vagy dmben tudod megvásárolni .Ez egy rázókeverék "Fabulon :acne stop" használat előtt alaposan felrázandó, akkor jó ha fehér,( hasonlít a himlőre használt rázókeverékre) úgyszínt leszárítja a gennyes pattanásokat , nekem ez nagyon bevált, és az illata is jó meg amugy jelentősen csökkenti a bőr zsírosságát de nem szárít ki. Az ára úgy 1300-1500ft.


A már gyógyuló pattanásokra /sebekre pedig használj körömvirág krémet , 2 nap után eltűntet minden sebet. És a bőröd is hidratálja . Ezt is drogériában vagy gyógynövényesnél tudod beszerezni 700 -1500 ft között.Attól függ hogy milyen kiszerelést veszel.


Néha szoktam fátyolmaszkokat használni, ha nagyon száraz a bőröm. Ha pattanásos vagy nem szabad megengedni hogy a bőr nagyon nagyon vízhiányos száraz legyen , mert az csak még több pattanást szül , meg kell találni az egyensúlyt , tehát hidratálni mindenképp kell.


Nekem ezek a termékek (amik teszem hozzá nem drágák) és a sok víz fogyasztás csodákat tett a bőrömmel , pedignagyon nagyon nagyon pattanásos voltam alapból genetika révén azok előtt mielőtt ezeket a dolgokat nem tettem meg a bőröm érdekében . Mára már nagyon hébe hóba jön ki egy- egy, de az sem gennyes.

2019. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. aug. 25. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Teafaolaj,cinkpaszta.
2019. aug. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!