Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hullik a hajam mióta be lett...

Hullik a hajam mióta be lett festve, így rossz ötlet eredeti színre visszafesteni?

Figyelt kérdés

Narancssárgára festették a hajamat egy szalonban (világosbarnát szerettem volna). Használtam sokáig hamvasító sampont, de nem tapasztaltam semmi változást. A hajam száraz, "áramos", hullik és a fejbőröm is viszket, korpás lett.


Most kb 5 centis lenövésem van, az eredeti hajszínem majdnem fekete és egyszerűen borzasztóan néz ki, hogy narancssárga-fekete :( Szeretném visszafesteni (házilag) eredeti színre, hogy ne legyen olyan durva a lenövés. Rossz ötlet így, hogy hullik?



2019. szept. 5. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha majdnem fekete volt és narancssárga lett, akkor szőkíteni is kellett elég rendesen. Nem a festés okozza ezeket (legalabbis az csak kis mértékben), hanem a szőkítés. A szőkítési folyamatot pedig nem lehet már visszafordítani. Ha tördezett, vágass a végéből, valamint visszafestheted (ezt csak szalonban érdemes, házilag ne kísérletezz vele, pláne ha szőkített/festett/roncsolt hajról beszélünk). De ami a legfontosabb, hogy ápold mindenféle pakolással, maszkkal, olajokkal. (Kókusz, illetve argánolaj sokat segíthet.) Ebben fodrász segítségét is kérheted, hogy milyen termék ajánl a hajadra.


Ui.: Hamvasító sampon nem csinál semmit narancssárga hajjal, az arra való, hogy a nagyon világos, platinaszőkénél eltüntesse a sárgás hatást, így szép, ezüstös lehet. De a sötétebb hajjal nem csinál semmit.

2019. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Festesd vissza. De ne házilag, mert abból még furább színek jöhetnek ki :) Lehet, hogy másik szalonba kéne menni. Pontosan mit csináltak a hajaddal? Leszívták narancssárgára és úgy hagyták? Nem festettek rá színt?

Sajnos a szőkítés sokaknak megviseli a haját.

Én is szőkítettem régen, de nem tetszett úgy a hajam minősége, fakó és durva tapintású lett. Most is festetem, de barnára, sima hajfesték, nem kell szőkíteni, mert egyébként is barnás a hajam. Ettől semmi baja, szép fényes, egészséges.

2019. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy történt, hogy 9-es oxival szívták le és utána befestették egy világosbarna hajfestékkel, amit ott kevertek ki helyben. De valahogy narancssárga lett mégis. Ráadásul nem is egységes, mert a teteje világosabb volt, amíg le nem nőtt a hajam. Most a közepe világosabb :(


Nekem most gyakorlatilag ilyen pókhálós a hajam, nagyon durva :(

Használok hajpakolást, hajvégápoló olajat és krémolajat, de csak sima drogériásat. A kókuszolajat még nem próbáltam, de már szemezgettem vele, köszi a tippet :)

2019. szept. 5. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!