Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az lehetséges, hogy a fejem...

Az lehetséges, hogy a fejem jobb oldala hamarabb kopaszodik, mint a bal? Mitől lehet ilyen hirtelen hajhullásom?

Figyelt kérdés

Harmincas éveim közepén járó férfi vagyok, kb. 3 hónappal ezelőttig nagyon dús hajam volt.


Pénteken jártam fodrásznál, aki jól ismer engem, eddig mindig ritkított is a hajamon hajvágás közben, három héttel ezelőtt is (mindig három hetente járok).

Most azonban nem ritkított, mert szerinte most nincs besűrűsödve a hajam.


Ezzel párhuzamosan a következőket vettem észre az utóbbi 1-2 hónapban:

- Tusoláskor, amikor a hajamat mosom, legalább 20 hajszálam a kezemen van, de szinte mindig csak a jobb kezemen,

- Ha beletúrok a hajamba, a jobb oldalon kézzel érezhetően ritkább, mint a bal oldalon,

- A jobb oldalon a homlokomon elkezdett felkúszni egy kopasz csík, a balon nem.


Elfogadom, hogy idővel megkopaszodok, és tudom, vannak olyanok, akik ezt már húsz évesen megélik.

De azt nem fogadom el, hogy mindez 1-2-3 hónap alatt olyan mértékben változik, hogy annak az embernek is feltűnik, aki csak 3 hete nem látott.


Ami szereket használok: C-Vitamin, Szelén, D-Vitamin, időnként Solutio Antisudorica.

Már arra is gondoltam, hogy ez utóbbi okozza.


Nálatok hogyan ment végbe a kopaszodás? Egyenletesen mindkét oldalon? Évek során, vagy akár hirtelen, pár hónap alatt?


2019. szept. 8. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Vitaminhiány

2. Stressz

3. Rák

Válaszz :)

2019. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A jobb oldaladon alszol többségében?
2019. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Melyik vitamin?


#2: Inkább a balon alszom.

2019. szept. 8. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
B12
2019. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Venni fogok, a munkahelyi stressz egyébként tényleg megnőtt ezekben a hónapokban, de már elkezdtem rá nagyon odafigyelni.

2019. szept. 8. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogorvosnál, góckutatáson mikor voltál legutóbb? Gyulladások tudnak hirtelen hajhullást okozni, főleg akkor kell erre gyanakodni, ha foltokban hullik a hajad.
2019. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4: Köszi! Nem voltam fogorvosnál, mert érezhető fájdalmam nincsen, ellenben amúgyis érdemes elmennem már.
2019. szept. 8. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!