Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, ha minden 20....

Mit csináljak, ha minden 20. hajszálam ősz és az eredeti hajszínemet szeretném?

Figyelt kérdés

Teljesen egyenletesen oszlanak el a fejemen az ősz hajszálak, és csak tökéletesen fehér és tökéletesen sötétbarna hajszálaim vannak. És nagyon hullik, nem merném az egészet festeni emiatt.

És még sosem festettem.



2019. szept. 23. 05:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Más megoldás nincs, mint a festés.

A hajhullás okát meg vizsgáltasd ki, ennek ugyanis több oka (vashiány, pajzsmirigy-probléma, vitaminhiányok, meg még sok egyéb) lehet.

A festéstöl önmagában nem hullik a haj és nem is megy tönkre, feltéve, hogy nem összevissza barkácsolsz vele, hanem normális fodrásszal csináltatod.

2019. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az ősz hajat elfedni csak festékkel lehet.

Teljesen olyan színt nagyon nehéz (ha nem lehetetlen) kikeverni, mint amilyen az eredeti, de egy jó fodrász segíthet.

2019. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Inkább ne festesd be, a legtöbb festett hajon eléggé látszik, hogy művi a színe. Nagyon nehéz természetes színűhöz hasonló árnyalatot kapni festék segítségével.
2019. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szivesen kibogarászom a fehér hajszálakat, hogy csak azt fessem be, de azt másképp kell, mint egy szines hajszálat?

Fóliára kell tenni?

2019. nov. 26. 13:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy pl. létezik olyan, hogy bekenem az egészet, de csak a fehéret fogja be?
2019. nov. 26. 13:58
 6/12 anonim ***** válasza:

1. A hajhullás okát vizsgáltasd ki orvossal.

2. A haj szinét meg egy jó fodrász meg tudja csinálni.

3. A hajfestés önmagában (jó szakemberrel csináltatva) nem teszi tönkre a hajat!

2019. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem akarod vegyi festékkel festeni,akkor próbálkozhatsz henna-indigo keverékkel,ami egy természetes növényi por,barna árnyalatokat is el lehet velük érni. Garantáltan nem károsítja a hajat.

Facebookon a "Természetes hajfestés tanácsadás" csoportban találhatsz sok előtte-utána képet,meg segítenek is ezzel kapcsolatban ha emellett döntenél.

2019. dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Én is a hennát ajánlanám, természetes lesz a színe is, mivel növényi, és ápolja is a hajad, nem hogy károsítaná. Viszont lehet jó lenne ha fodrász festené be.
2019. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én viszont nem ajánlom a hennát, több okból sem. Igaz, hogy természetes, és nem károsítja a hajat, viszont:

- sokkal macerásabb a felkenése

- ha elrontod, vagy nem tetszik, nem tudsz vele mást csinálni, mint levágni vagy lenöveszteni... a hennára ugyanis nem lehet ráfesteni vegyi festékkel

- az őszt másképp fogja be, mint a "rendes színű" hajszálat, világosabbra, szóval nagy valószínűséggel nem lesz egyenletes, hanem csíkos a végeredmény.

- a henna mindig vörösesre fest... szóval ha nem tetszik a vöröses beütésű barna, akkor ne is kezdj bele

2019. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is a növényi hajfestéket ajánlom, pl. Khadi vagy Logona. Nekem sötétbarna a hajam, és őszülök, igen, nyilván az ősz szálak vöröses színűek, de engem ez nem zavar, Amolyan természetes melír hatása van. Jah, a rendes festéktől nekem nagyon hullott a hajam már. Az őszülő hajat havonta kell festeni, az én fejbőröm nem bírta. De szerintem egyáltalán nem egészséges, hogy tömény vegyszer van az ember fején fél órát, nyilván nem bírják a hajhagymák. Van, aki szerencsés ilyen szempontból, de nagyon sok kopaszodó nőt lehet látni, akik festetnek. Persze ennek más oka is van, hormonok satöbbi, de ezt a problémát még megfejelik azzal, hogy tömény vegyszert kennek a fejükre.

Amúgy növényi hajfesték egyáltalán nem macera, max. annyira, hogy vagy három órát rajta kell hagyd a fejeden. Kissé büdös, mocsár illata van, utána ez a hajadon is érződik, de szerintem ki lehet bírni.

2019. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!