Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szabaduljak meg az...

Hogyan szabaduljak meg az aknéktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már jó pár éve küzdök ezzel a problémával, alapvetően nagyon zsíros a bőröm sajnos és a hajam is könnyen zsírosodik. Még pár éve jártam bőrgyógyásznál, ahol kaptam Zinerytet meg valami lemosót, ami megoldotta akkor a problémát. De azóta elkezdett megint nagyon elromlani a bőröm, a mellkasom és a homlokom brutálisan gyulladt és aknés lett. Visszamentem bőrgyógyászatra, felírtak 3 krémet, de csak rosszabb lett az eredmény. Most fogok visszamenni, reménykedve abban, hogy kapok valami hatásosabb krémet/gyógyszert rá, viszont az is csak tüneti kezelés lenne,szeretném megtalálni a konkrét okát, és változtatni az életmódomon. Ugye sok minden befolyásolhatja, étkezés, hormonális változások stb. Az lenne a kérdésem, hogy milyen vizsgálatokra érdemes elmenni ilyenkor?

A vércukrommal is lehet valami, meg a tejtermékekre, zsíros, olajos dolgokra rosszul reagálok, de hol lehetne ezeket kideríteni? Meg az ilyen allergiákat hol lehetne tesztelni.

A hormonális dolgokat is érdemes lenne megnézetni, de azt sem teljesen tudom, hogy hol és hogy milyen orvos tud oda beutalót adni pl. (Megyek októberben nőgyógyászatra amúgy) a másik ami még nagyban hozzájárul ehhez, az a stressz, amit nem tudok kezelni, de pszichológushoz is van már időpontom, szóval az a része szerintem rendben lesz..

Köszönöm, ha elolvastad és ha segítesz :)

19/L



2019. szept. 23. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az Aknesol nevű szer vált be. Este fürdés után a pofázmányomat azzal kentem be, és használt is. Ja, és fürdésnél, tusolásnál szappannal moss arcot, az sokat használ a zsíros bőrnek is. A pattanások is eltűntek tőle.


A kitartóbbakat vörösizzásig hevített tűvel intéztem el.

2019. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Várd meg,hogy mit mondanak a bőrgyógyászaton,aztán keress egy jó kozmetikust és kérj tőle is tanácsot.
2019. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!