Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szökitettem a hajam már vagy...

Szökitettem a hajam már vagy 6 honapja, letört a derekig ero fekete hajam es most vall feletti hajam van . Semmi sem segit . Nagyon zsuvis állaga van. Valaki segitene?

Figyelt kérdés
Szóval festett fekete derékig érö hajam volt....és most vállon felöli szöke ...nagyon megbántam nagyon zsuvis állaga volt ....a fodrász nagyon tönkretette a hajam ...kétszer leszivatta és mondtam hogy otthon is szivattam mar le nagyon hull a hajam keratioztattam de nem sokat segittett csak nem hull valami hajnovesztot tudtok ajanlani ami beváll és valami tanácsot hogy ne legyen ennyire nyulós zsuvis hajam?? es most mar nagyon sargas is amugy 6 honapig pihentettem egyszer tettem ra hajszinezot ami nem rontott hal istennek de nem merem ujra mert nagyon felek hogy semmi hajam nem lesz ....

2019. szept. 24. 17:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdésnek befestetném az eredetimhez hasonló színre, és onnantól már egyáltalán nem.


Mindenképp használj hajvégápolót, hővédőt, hajpakolásokat, balzsamot, inkább azt, ami NEM szilikonmentes, az mehet hajvégekre, az úgyis "halott" :D Nem tudom, vasalod-e, ha igen, azt ritkán tedd. Csípj le néha a haj végeiből. Hajnövesztő szerintem semmit nem ér, vitamint szedj. Nem kell kifejezetten hajvitamin, mert pl. a bioteches, nutris multivitaminban ugyanazok a vitaminok vannak, mint a hajra valókban, csak némelyikből kicsit nagyobb mennyiségben (csak ilyenektől érdemes berendelni 8 túlélő csomagnyit).

2019. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi, de ha egyszer -halott- a hajvégem akkor mégis hogy segitene bármi is hajvégápoló, balzsam stb?? :):(
2019. szept. 24. 18:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A haj egyébként is halott....

A tied szét van égve. Ezen semmi nem segít, csak az olló.

2019. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak skkor fog elkezdeni ujra noni ha az osszes torott, leegett reszt visszavagatod. Kulonben hiaba none, visszatorik.

Nekem kek hajhoz volt sokaig szokitve, neha a keket is kiszedtuk belole es mikor meguntam vissza lett festve feketere. Egy ev alatt semmit nem nott, mert nem lett levagva a torott resze. Most, hogy azt levagtam, par honap alatt latszik a valtozas.

2019. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak az olló . Nől egyébként a hajad , csak a szétégetett rész olyan szinten törik, szinte pereg le a hajadról , hogy nem látod azt hogy hosszabb lenne .


Nos én 2 éve a szőkésbarna bayalage-s szőke derékig érő hajam levágattam váll alá érőre és befestettem sötétbarnára. .Rettenetes volt akkoriban a hajam míg szőke voltam "félig " bayalageval, tört , de mégis hosszú volt.Olyan szinten rossz volt a minősége , hogy kifésülhetetlen boncok voltak állandóan benne.

Mára már fenék alá ér töredezés a legminimálisabb , minden hónapban 1 -2 centit levágok . Mióta színt váltottam elképesztően gyönyörű a hajam , semmi gondom rá , csak rengeteget nő egy hónap alatt , pedig már extra hosszú, egy amit már rettenetesen unok az a lenövés festés.

Rengetegszer leakartam szőkíttetni a hajam , de örülök hogy nem tettem meg !!!


Te ott követted el a legnagyobb hibát , hogy a feketéből egyből szőke akartál lenni. Ezt egyből csak a szőkítő oldotta meg amihez 12%os oxit kevertek , mert a 6 % -os meg se mozdította volna a festett fekete a hajad. A 12 % oxival előhívott szőkítő ilyen mennyiségben tudod mi ?

A legerősebb maró hipó körülbelül. Ha a hajad átadhatná azokat a dolgokat együttvéve , amit a többszörös szőkítés által elszenvedett , a bőrödnek mondjuk , akkor 1 . Fokú égési sérülésed biztos hogy lenne .

Ha szerettél volna mindenképpen világos hajat , akkkr azt úgy kellett volna kezdeni , hogy hajszín eltávolítás. A fodrászhoz elnentél volna és kértél volna egy színkorrekciót. Sőt ezt még otthol is meglehet csinálni magadnak. B4 hair colour remover , nirvel colour out ,color oops , stb stb termék ami mind erre alkalmas .

Leszedte volna a vad feketét. Egy ilyen meleg árnyalatú vöröses barnát kaptál volna , anélkül hogy a hajad szét ment volna. Befestetted volna csokoládé barnára és máris világosabb a hajad . És onnantól lehetett volna egy idő után hozzáértő fodrász segítségével szőkíteni- festeni.


Most vágasd le a nagyját , és szépen , legaláb egy középbarnára pigmentáltasd vissza a hajad, és alakíts ki egy hajápolási rutint.

Az előzőek jó tanácsokat mondtak , fogadd meg.

Ameddig a szőkített rész a "fejeden van" addíg minden hónapban fokozatosan meg kell szabadulj tőle. Tehát még elég sokáig váll felett érő hajjal kell élj, ha "hajat"akarsz.

Szerintem az előző fodrászod is nagyon is tisztában volt vele hogy mi lesz a hajaddal a szőkítések után , de miért is beszélt volna le xd pénzforrás voltál. Bár a normális fodrászok ezt biztos hogy nem vállaták volna fel, hogy feketéből egyből szőke , szőkítőporral xd

Máskor keress utánna , informálódj a dolgokról legyél megfontoltabb , ha valamibe bele akarsz vágni.Minden rosszban van valami jó , nézd ennek a dolognak is a jó oldalát , tanultál belőle.

2019. szept. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Nullásgép, aztán az újra kinövő hajat kíméled, amennyire csak lehet.
2019. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem lehet ezen segíteni, én is jártam így évekkel ezelőtt. Fesd vissza az eredeti hajadra, vágd le minél rövidebbre és ápold, ezen kívül nem tudsz mit tenni vele. Meg kell várni míg lenő a roncsolt rész.
2019. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia! Ha már nem akarsz szőke lenni,és benne lennél egy sötétebb színben szerintem próbálkozz hennával. Ha 6 hónapja nem volt festve akkor már mehet rá. Ez egy réteget von a hajszálad köré,úgy adja a színt,ezáltal nem károsítja a hajad,és jót tesz a fejbőrnek is.

Ezzel vörös és fekete között bármilyen árnyalatot elérhetsz,viszont nem tud világosítani. A szőke lenőtt részen világosabb lesz a hajad mint a töve,kivéve ha nagyon sötétre fested (akkor nem fog látszani)...

2019. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van de annyipénz kidobás meg az a nagy akarat a szöke iránt, ez az hogy itthon is rengeteg pénzt dobtam rá és a fodrásznál is ....és ha már egyszer elcseszte a hajam a szökét nem akarom kiszedni, egy kicsit nölt már azóta de fél év alatt kétszer enyit nölt volna a hajam és igen az aljábol egy kicsi mindig tör de muszáj hajszint váltani valami más megoldás drága samponokat balzsamokat irhattok vagy valami hajnövesztöt az lenne a legjobb
2019. szept. 25. 21:03
 10/16 anonim ***** válasza:

drága samponokat balzsamokat irhattok vagy valami hajnövesztöt az lenne a legjobb


Nincs ilyen!

Ami szétégett, az nem gyógyul meg! A hajnak nincs keringése, nem tud gyógyulni.

Mellesleg ugyanolyan gyorsan nő, mint eddig, csak nem látod, mert folyamatosan le is törik.

2019. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!