Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Várjam meg a bőrgyógyászt...

Várjam meg a bőrgyógyászt vagy vegyek krémet a kozmetikustól?

Figyelt kérdés
Nagyon olajos az arcom, kicsit miteszeres is, de inkább az zavar, hogy fénylik, illetve tág pórusú. Kozmetikusom ajánlott egy bielenda tonikot, ezt meg is szeretném venni, de ajánlott az Ilcsitől almás-citromos habkrémet, de 5000 Ft 50 ml. Szerintetek vegyem meg? Vagy várjam meg mit mond a bőrgyógyász? Köszönöm előre is! 20/L
2019. okt. 2. 18:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy bőrgyógyászhoz október végére kaptam időpontot :(
2019. okt. 2. 18:30
 2/4 anonim válasza:
45%

Ugyanez a problémám. Toniknál arra figyelj, hogy NE legyen benne alkohol, nézd meg az összetevőit. Inkább bha-s arclemosót ajánlanék, az kitisztítja a pórusokat.

Az almás-citromos habkrémet meg hagyd, attól nem lesz matt az arcod, nem érdemes rá ennyit költeni. Én csipkebogyóst használok, de csak estére és néha, mert nehéz, “átizzadom”. Hiába mondják, ezek a habkrémek a mi bőrünkre nem jók nappalra, ja és tele vannak alkohollal.

Az olajosodást a túlzott faggyúműködés okozza, ezen semmilyen krém, tonik nem segít, mert hormonális probléma! Orvos talán tud vele kezdeni valamit a megfelelő vizsgálatok után.

2019. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2, miért lenne hormonàlis probléma a zsíros bőr????

Ez butaság!!! :)

Lehet kivàltó ok egy hormonàlis problèma, de nem minden esetben.

Sok kiváltó oka lehet.

Nem csak tiniknek van zsíros bőrük. Felnőtteknek is lehet. Ez nem olyan dolog amit változtatni lehet. Genetika.


Kérdező, szerintem ne vegyél tonikot. Tök felesleges. Nem ez a funkciója.

De ezt tudnia kéne a kozmetikusodnak.

Tonik funkciója a bőr ph vissza állítása.

En Ilcsi krémet se vennék. Egyszer volt rajtam Ilcsi, attól is rák vörös lettem. Allergiás reakciót vàltott ki. Pedig nincs érzékeny bőröm, és soha semmi nem okozott ilyen reakciót. Sőt az Ilcsi vezetője is elmondta a manufaktúra làtogatásunk soràn, hogy sajnos egyre több embernél vàllt ki allergiàs reakciót.

2019. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2: Felnőtt vagyok én is és felnőtt korban többnyire igenis hormonális problémák okozzák.
2019. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!