Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, milyen megoldást...

Lányok, milyen megoldást javasolnátok a következő szőrtelenítési problémára?

Figyelt kérdés
Éveken át borotváltam a lábam, de nagyon meguntam, mert kb. másnaponta kellett, nem bírta a bőröm, és néha meg is vágtam magam. A gyantázást csak egyszer próbáltam, de az sem vált be, ráadásul iszonyat macerás. Idén valaki tanácsára áttértem a gépi epilálásra (Braun Silk Épil 9-et használok), pár próbálkozás után úgy tűnt, ez a megoldás, de aztán láttam, hogy nagyon csúnya lesz a bőröm tőle, tele pöttyökkel, foltokkal, benövésekkel, amik nehezen múlnak el, hiába radírozok, hámlasztok, fertőtlenítek és kenceficézek mindenfélével... Úgy tűnik, túl erősek a szőrszálaim, gyakran beszakadnak, és gyorsan is nőnek, szóval mire elmúlnak a pöttyök, kezdhetem újra az egész procedúrát… Így gyakorlatilag egész nyáron nem tudtam rövidnacit vagy szoknyát felvenni… :( Próbaképpen kitépkedtem egy kis területet csipesszel, és komolyan az adta a legjobb eredményt, csak kinek van ideje az egész lábát így megcsinálni?? (Meg aztán nem vagyok gumiból, így sok helyet nem érek el.) Gondolkoztam a tartós szőrtelenítésen, de túl világos a bőröm és a szőreim nagy része is, úgyhogy ez sem sok eredménnyel kecsegtet a neten írtak alapján… Kinek mi a tapasztalata? Térjek vissza a borotvához? Vagy van más ötletetek?? Eléggé el vagyok keseredve… Nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!!!

2019. okt. 21. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyanez a helyzet,mindent kipróbáltam és visszatértem a borotváláshoz. Nagyon sok és erős a szőröm,nekem ez vált be. Annyi,hogy már nem nyúzom magam állandóan,nem zavar ha kicsit borostás,tehát elfogadtam magam.
2019. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálam is, annyi különbséggel, hogy az én szőrszálaim nem csak erősek és vastagok, hanem még feketék is..... borotválni naponta kéne, de az epilálás sem tart tovább 3-4 napnál. Én most egy IPL szőrtelenítőre gyűjtök, abban van minden reményem.
2019. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez teljes mertekben.... csak nekem hofeher a borom es sotet barna a hajam ezaltal az osszes szorom is...meg ott is vannak pihek ahol nem kene😂derek, vall stb
2019. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, kozmetikusnál voltál? Ma már sok kozmetikus használ különféle gyanta anyagokat, pl cukorból, kakaóból ilyesmik, és direkt érzékeny bőrre vannak kitalálva. Nézz körül a lakóhelyeden, szerintem biztos van olyan kozmetikus, aki már használ ilyesmiket.
2019. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

# 1: jó Neked, hogy nincsenek komplexusaid a kicsi borostától, bárcsak én is így lennék vele, de sajnos engem minden pici szőrszál idegesít, még ha nem is látható mások számára… :( Lehet, hogy kényszeres vagyok, de ha észreveszek akár csak egyet is, rögtön előkapom a csipeszt vagy az epilálót… :D

# 2, 3: irigyellek Titeket, legalább reményetek van rá, hogy az IPL megoldja a dolgot egy jó időre…

# 4: igazad van, lehet hogy végül rá kell szánnom magam a kozmetikusra. Jobb szeretem az ilyesmit itthon magam elintézni, meg aztán a gyantázáshoz kellene növesztenem egy kicsit a szőrt, aminek a gondolata is zavar, de ha úgy vesszük, az se sokkal rosszabb, mint a pöttyös láb… :)

2019. okt. 22. 07:48
 6/9 anonim ***** válasza:

"Úgy tűnik, túl erősek a szőrszálaim, gyakran beszakadnak, és gyorsan is nőnek, szóval mire elmúlnak a pöttyök, kezdhetem újra az egész procedúrát"

ezt annyira átérzem :D

nemtudom mi a neve, de van az a fajta gyanta ami ilyen kis gyöngyökből áll és felkell melegíteni. Az elvieg csak a szőrt tépi ki a bőrt nem bántja. Ugyan ez a problémám, csak nekem még a szőr fekete is:( már sokmindent kipróbltam, most ez jön ...hátha :D

2019. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi, tudom, milyen gyantára gondolsz, de félek, hogy otthon nem tudnám jól használni. Egyszer vettem cukorgyantát, de még azt is félek kipróbálni, úgyhogy valszeg meg kell barátkoznom a kozmetikus gondolatával, bármennyire fázom tőle..

Úgy tudom, minél sötétebb a szőr, annál kedvezőbb a lézer vagy az IPL szempontjából, szóval neked talán az lenne a tartós megoldás, bár tény, hogy nem olcsó. Én boldogan rászánnám a pénzt, de sajnos úgy tűnik, nekem nem érdemes vele próbálkoznom…

2019. okt. 25. 10:31
 8/9 Ridamov ***** válasza:
Nekem a kozmetikusom csinálja a gyantázást. Viszonylag gyorsan kész van vele.
2019. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb ha nem szőrtelenítesz és legyőzöd a megfelelési kényszered.és ha te úgy állsz magadhoz hogynem zavar a szőr mások is el fognak fogadni de azért van egy pár emmner aki nem de az ne érdekelljen
2019. nov. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!