Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek mi vált be pattanások...

Nemvicces1 kérdése:

Nektek mi vált be pattanások ellen?

Figyelt kérdés
16 eves fiu vagyok, es nagyon sok pattansom van. kb 1 eve borotvalkozok, es onnantol megallas nelkul jonnek ki. allergias nem vagyok semmire, hasznaltam egy csomo kremet, egyik se valt be annyira. a csokit, chipset, magvakat es a tejet kerulom, de akkoris jonnek. valami élelmiszer az oka, hormonalisan nem lehet ennyire durva. nektek mitol jon ki/mire vagytok erzekenyek? az orvos adott kremet, felirt antibiotikumot, de masfel honap alatt szinte semmi nem valtozott.

2019. nov. 5. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Tinikorban teljesen természetes, hogy pattanásos vagy. Tengnek benned a hormonok.

Esetleg próbáld ki, hogy kamilla teával borogatod. Az meg fogja nyugtatni a begyulladt pattanásokat.

2019. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez attól függ mennyire súlyos a helyzet... van akinek ilyen drogériás kencék is segítenek, bár nekem meggyőződésem hogy azoknak maguktól is elmúlt volna, mert bizonyos krémek egyáltalán nem használnak.

Mások többet ártanak: pp fabulon tini tonik... borzaszto

Ha súlyosabb az aknéd (mint pl nekem is) akkor erdemesebb elmenni kozmetikushoz, es borgyogyaszhoz.

En bordokinal nem voltam még, de lassan eljutok odáig hogy muszáj...

Viszont ha magadnak akarod valahogy kezelni akkor szerintem érdemes minőségi cuccokat venni rá. Ha nincs pénzed akkor inkább ne hasznàlj semmit, minthogy házi praktikákkal, fogkrémmel meg szappannal kenegesd mert ezek csak ártanak.

Ami nekem bevált: akneroxid gél. Patikában lehet venni vény nélkül, kb 2000 ft

+Kémiai hámlasztás kozmetikusnal


Ami nem jó rá: alkohol, teafaolaj, indokolatlan kapargatás retkes kézzel, szappan, tinitonik és hasonló öccá forintos szerek, fogkrém, ráolvasás, cink szedése és reménykedés hogy magától elmúlik. Na ezek nem használnak.


És tényleg végső esetben bőrgyógyász, én is ott fogok kikötni.

2019. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a szodabikarbona. Vizben elkevered, fel arcra estere.

Ha nagyon durva akkor menj borgyogyaszhoz, ad a vitaminos kenocsot, csodakra kepes.

2019. nov. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Napi fél óra szoli, de van, hogy reggel is egy rövid kör. Egyszer s mindenkorra megszabadultam tőlük.
2019. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Tenutan 50g kemeny kapszula. A 14 éves unokaocsemnek íratták fel ezt a gyógyszert borgyogyasznal, iszonyatosan tombolnak a hormonjai, tiszta zsír és pattanás mindenhol a bőre, mióta szedi sokkal szebb, és így sem szedi minden nap, viszont ennek lehetnek apróbb mellékhatásai esetleg kicsit szarazabb lesz a kéz, de az unokaocsem nem panaszkodott, szerintem megéri. 18 éves kortól ajánlott szedni vagy talán 17 de neki odaadták 14evesen is amúgy kb 20nak néz ki kb 180 és tisztára ki van gyurva stb😂 na nem lényeg remélem segítettem, ja és hatha mondanak valami új ötletet pluszba. Szerintem érdemes bőrgyógyászhoz menni, nem fog senki sem kirohogni, szerintem óvszert venni kínosabb, mégsem néz furán az eladó vagy bármi. 17l" korábbi válaszom egy ilyen kérdésre..plusz jarj el nyugodtan kozmetikushoz 2hetente havonta stb attol fugg milyen időközönként igenyled persze csak ha megengedheted magadnak. Igyál nagyon sok vizet egyel sok zöldséget gyümölcsöt, cserélj gyakrabban borotvapenget, gondolom fokent a borotválkozás miatt pattog ki a bőröd.. Hasznalj heti 2-3x vagy ahogy igenyled de azert ne minden nap arcradirt az egesz arcodra eltavolitja az elhalt hamsejteket en szeretem nagyon a lorealnak a kiviset használom ilyen cukorradir de az eleg draga 3ezer ft en akkor veszek 2t mikor feláras es igy sokáig elég. Valamint lehet hogy türelmetlen vagy es nem próbáltál elég krémet, nekem évekig tartott kitapasztalni mik a jók es az sem mindegy mit mivel használsz. Mostmár megtalaltam es viszonylag egész jó a bőröm, meghalalja ha rendesen foglalkozol vele, ja es esténként nyomkodd ki őket "nem szabad nyomkodni" szerintem nyugodtan.. Annyi hogyha atlatszo valami jon csak ki vagy vér akkor hagyd abba, es mindig nagyon tiszta kezzel csinald es arcot is moss előtte valamint furdes utan mikor kitagulnak a pórusaid.. Most tobb nem jut eszembe remélem tudtam segíteni ha van még esetleg kérdésed nyugodtan irhatsz privátban, tudom mennyire megtudja keseríteni az életet nem csak a pattanások de alapból ez a korszak is.
2019. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!