Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki próbálta már az ipl...

Valaki próbálta már az ipl szőrtelenítő készüléket?

Figyelt kérdés

Sajnos a borotvát egyre kevésbé bírja a bőröm, és régebben volt epilatorom amit szerettem, de nővérem magával vitte. Mindegy, szóval nézegettem ipl szőrtelenítőket, de nem tudom milyenek, használ e, tényleg egy idő után ritkul a szőr, vagy hogyan is működik ez..

Fájdalmas e, olyasmi mint az epilator?

Illetve felmerult bennem a kérdés, hogy vajon miért árulják olyan sokan Marketplace-n például..

Szóval valakinek van személyes tapasztalata?



2019. nov. 20. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2019. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Használom. Egyébként én is úgy döntöttem el, hogy olvastam a neten előtte, szóval ebben igaza van az előttem írónak. De hogy legyen normális válasz is, lumeam van, qrvajó. Nekem teljesen bevált, problémás bőröm és a szőröm 99%a a múlté. Néhol nő egy világos szőrezál, pihe inkább, de ennyi. Világosabb bőr, sötét, erős szőröm volt. Nyilván nem mindenkinek válik be, azért adják el. Én úgy voltam vele tizenévi szenvedés után, hogy megér egy próbát, és bejött.

Elvileg fájdalommentes, néha én egy pici fájdalmat szoktam érezni bizonyos részeken (szerintem ott pont olyan állapotban van a szőrtüsző, de ez csak tipp). Teljesen kibírható.

2019. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igaza van az elsőnek de azokat végig olvastam szinte mindet és hát vegyes volt a felhozatal..krémmánia oldalán is olvastam a véleményeket, de azért tettem fel a kérdést mert nem csak az első pár használatra vagyok kíváncsi, hanem a hosszútávúra, update-elni pedig senki nem ment vissza a saját véleményéhez.

Én két márkát néztem ki, az egyik a Philips lumea ugye, másik a Braun silk expert, ezek között vacilálok..

Köszi a választ!

2019. nov. 20. 13:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, akkor hogy teljes legyen az update: 2 és fél éve van meg kb., a használati utasításban írt alapkezelést végigcsináltam, azt hiszem, 6 vagy 8 alkalmat írt. A szőr eltűnt, fokozatosan hullott is ki, meg nem is nőtt ki. A végére tényleg szőrtelen lettem. azóta 7-8 hetente szoktam átvillantani vele magam, egyáltalán nem is nő a szőr, néhol 1-1 tök világos szál néha, kikapom csipesszel, ha úgy van, de szinte nem is látszik.

Mindenki más, de nekem nagyon bevált.

2019. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊🤗
2019. nov. 20. 14:19
 6/15 anonim ***** válasza:
Köszi én is a választ, mert én is gondolkodom rajta, mert sotet a szőröm és erős, elegem van a gyantázásból. Azt megkérdezhetem, hogy intim részre is lehet-e használni? Illetve arcra?
2019. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam hogy gépe válogatja lehet e arcot.. Az van a használati útmutatóban, hogy nyálkahártyát nem érinthet, pontosabban lányok esetében kisajkat, hüvelynyílást már nem.
2019. nov. 21. 12:32
 8/15 anonim válasza:
Te lány vagy, neked talán fog használni. Nekem fiú létemre semmit nem használt az IPL szőrtelenítés. Sajnos meg lettem áldva a hátamon is némi szőrrel. Elmentem ilyen IPL-es szőrtelenítésre. A nő azt mondta 4 alkalom elég lesz. Voltam 8 alkalommal végül (utána jött a nyár és olyankor nem ajánlott, így abban maradtunk ősszel jelentkezem, ha kell még). De én már utána vissza nem mentem. Ahhoz képest, hogy azt mondta először, hogy 4 alkalom elég lesz, 8 alkalom után is ugyan úgy vissza nőtt a szőr, mint ahogy eredetileg volt. Alkalmanként 30 000Ft volt a kezelés, tehát összesen 240 000Ft-omba került + az útiköltség. Kidobtam az ablakon a semmiért.
2019. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hozzászólt egy férfi, akkor már reagálok én is, szintén férfiként. Nagyon szőrös alkat vagyok, vastag és erős arcszőrzet, fekete vastag göndör szőr mindenhol. Elég sokáig hajnyíróval vágtam rövidre, végül teljesen véletlenül láttam meg egy IPL szőrtelenítő gép akciót, addig nem is tudtam róluk. Megvettem, elkezdtem használni és hiába a több kezelés, hetek után sem látszódott a hatása, hozzáteszem, olcsóbb kategóriás gép volt. Végül ismét felfedeztem egy akciót, egy elég drága gép (Philips Lumea) alapváltozatát kezdtem nézegetni. Nagyon dícsérik a Lumeákat, adtam még egy esélyt az IPL-nek, így kicsit több, mint egy hónapja megvettem. A lábamat, mellkasomat és a hasamat szoktam kezelni, nem bírom elviselni magam szőrősen.

Na ez már használ, érezhetően erősebb, mint a másik. Idő kell hozzá, nem lehet egy-két kezeléstől csodát várni, meg azért jóval erősebb a férfiak szőre, mint a nőké. Foltokban kis területeken már nem nő ki a szőr, van ahol csak gyengült és centire a fentiektől vannak olyan területek, ahol kb. mintha nem történt volna semmi, de nem adom fel. Általánosságban elmondható, mindenhol lassult a szőr növekedése.

Kezelés előtt borotválni kell a kívánt területeket, utána tapasztalatom szerint 1 napon belül meg kell csinálni a kezelést. Ha már egy kicsit a bőr felett van a szőr vége, már nem úgy használ és minél hosszabb a szőr, annál fájdalmasabb (és hatástalanabb) a villantás. Világos bőrnél és sötét szőrnél működik a legjobban, világos szőrt nem lehet vele kezelni, viszont vannak gépek, amivel ez is megoldható. Kisebb-nagyobb rövid ideig tartó csípő és meleg érzés egy-egy villantás. Nem fájdalommentes, de a gyantázás fájdalmától elég messze van. Általában 5 fokozat van, így mindenki megtalálhatja azt a fokozatot, ahol nem kellemetlen a használata.

Fizetős IPL kezelésre sosem mennék, mert ugyan erősebb géppel kezelnek, viszont néhány kezelés árából egy szuper otthoni IPL szőrtelenítőt lehet venni, amivel olcsóbban és nagyobb sikereket lehet elérni. Lásd az előttem hozzászóló példáját, 240.000 ezret költött eddig csak a kezelésekre, amik hatástalannak bizonyultak (szerintem legfőképpen a kevés alkalom miatt), miközben 190.000 forintért egy komoly Lumea gépet tud venni, 250.000 villanással és nem a legolcsóbb árat írtam. Nyáron is mehet az IPL, csak a kezelés utáni napokban kerülni kell a hosszan tartó közvetlen napsütést. Árnyékban állva, vagy ha pár percig süti a nap, semmi baj nem lesz. Nem kell a sötétben kuksolni, mert IPL szőrtelenítőt használtál.

Még egy fontos infó: végleges szőrtelenítés nem létezik, az IPL sem az. Helyesebb megfogalmazásban tartós szőrtelenítés. A kívánt eredmény elérésig sűrűbben, majd utána ritkábban (pl. havonta) fenntartó kezeléseket kell végezni. Ezek nélkül ugyanúgy visszanől a szőr.

2019. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

8-as vagyok.


Nem tudom. Mondom, nekem a nő a szalonban azt mondta, hogy 4 alkalom elég szokott lenni. Én ehhez képest 8 alkalommal voltam és durván nem történt semmi változás. 8 alkalom alatt azért szerintem már csak kellene legalább pici hatásának lenni. A 8 alkalom az úgy volt egyébként, hogy az alkalmak között 3 hét telt el mindig.

2019. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!