Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek egy 20-25 éves...

Szerintetek egy 20-25 éves lánynak mennyi/milyen bőrápolót kellene használni? Pl kell-e már szemránckrém?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Nagyon ritkán sminkelem magam (max évi kétszer esküvő vagy ilyesmi). Csak szempillaspirált használok vagy azt sem. Az arcom nem pattanásos,.csak T vonalban zsíros.


Eddig a bőrápolásom annyiból állt hogy reggel-este sima vízzel megmostam az arcom, amikor hajat mostam (heti kétszer)akkor tusfürdővel is lemostam, és hetente-kéthetente 1-szer leradíroztam, arcmaszkot tettem rá, és hetente csak 1-2-szer használtam arckrémet.


De nem tudom hogy ez elég-e. Pl van 27 éves munkatársam, akinek már ráncos a szeme környéke. És elgondolkodtam hogy kellene már szemránckrémet is használnom, illetve elég,-e a heti 1-2 arckrémezés vagy minden nap kellene.


2019. nov. 25. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Ne röhögtess, 35 vagyok és semmi ránc nincs rajtam. Max, ha szétgrimaszolom az arcom,a kkor talán sikerül kicsikarni 1-et.


Életemben nem kenetem magam semmivel sem.

2019. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

A munkatársadnak valószínűleg nem jók a génjei, ezért ráncosodik korán. Esetleg valamilyen egészségtelen szerekkel él. (cigi, alkohol)

Lehet dehidratált és túlzásba is vihette a szolit/sminkelést. Kb ennyi még. (1-es voltam)

2019. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fitness edző a csaj, nagyon egészségesen él, nem cigizik,nem.iszik, egészségesen táplálkozik.

Akkor gondolom genetika.

2019. nov. 25. 12:45
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Ezek a kenceficék semmit nem érnek, pláne a ráncok ellen.

Ez olyan, mint amikor mondják, hogy táplálkozz egészségesen, különben nem lesz szép a bőröd. Na, én 120 kiló vagyok, tömöm magamba az egészségtelen szarokat, mégis gyönyörű a bőröm, mert ilyen a genetikám. Másoknak meg felveri az arcát a ragya, akármilyen salátákat rágicsálnak, és akármit kennek rá. Én sosem használok semmilyen arcápolót, hideg vízzel megmosom az arcom és ennyi. Maximum ha valamiért kiszárad a bőröm ezer évben egyszer, akkor kenek rá valami krémet, bár ez inkább a kezemmel fordul elő.

2019. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Azért fikázni sem kell őket. El kell fogadni, hogy szerencsés vagy, a csaj meg nem. Én is látok magamnál fiatalabb lányokat, akik tiszta ráncosak - nekik is genetika - mégsem szólogatok be, hogy "hööö, ez mind csak kitaláció, hööö".
2019. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok hogy büszke vagy a 120 kilódra...


Szerintem meg biztosan használnak valamit. Ott van példának anyám meg a nővére. 2 év korkülönbség van köztük (45+ mindkettő). Anyum sosem használt krémeket, nővére ellenben tini kora óta arckrémezi, ápolja magát. Meg is látszik a különbség. Anya sokkar ráncosabb mint a nővére. A nővére pedig 5 évet letagadhatna.

2019. nov. 25. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyrészt genetika függő.

Viszont ha nem àpolod az is megfog làtszódni! Nem 5-10 múlva, hanem késöbb, amikor elkezdődnek a lebontó folyamatok.

A ráncokra nincs jó ellenszer. Amit tenni tudsz, az a prevencio, ugyan is többet èr a megelőzés.

Egyik legàrtalmasabb ràhatàs a nap!

Fontos hogy fényvèdőt hasznàlj, mert ezzel kevesebb ràncod lessz, ès megelőzöd hogy ne alakúlhassanak ki időskori szeplők, majfoltok stb.

Nem kell semmi extrár csinàlni a bőröddel.

Napi 2x arcmosás a bőrödnek megfelelő arctisztító termékkel. Èn tusfürdőt nem hasznàlnék arcra, nem arra van kitalàlva.

Heti 1x arcradír, ezt se kell túlzàsba vinni. Esetleg elalváshoz valamilyen hidratáló. Reggel pedig fènyvedő hidratàló.

2019. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ráncokat megelőzni kell mert eltüntetni krémekkel nam lehet (max minimálisan enyhíteni). Emiatt kell fényvédőt használni minden nap (igen, ilyenkor is).

A lemosó, hidratáló, fényvédő hármas az alap, ezeket minden nap használni kell. Aztán ha valamin javítani szeretnél akkor lehet plusz termékeket keresni. Én is 22 vagyok, reggel arctisztító, tonik, esszencia, szérum, aloe gél, fényvédő, este arctisztító, hámlasztó, tonik, esszencia, másik szérum, hidratáló az amit használok. Na most ez bőven túlzás annak akit egyáltalán nem érdekel a bőrápolás és nincs is probléma a bőrével (nekem kombinált, felszíni vízhiányos, miteszeres, tág pórusokkal, és ráadásként rohadt érzekeny is). De a bőrradír helyett használj hámlasztót mert sokkal kíméletesebb és felejtsd el a tusfürdőt.

Skinsmart.hu-n egyébként mindent megtalálsz.

2019. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

Ez a sok fényvédőzés mekkora kamu... Én jócskán elmúltam 50, akkor voltam fiatal, mikor a legnagyobb volt az ózonlyuk, és a sötét barnaság volt a divat. Jó a bőröm, nem égtem le, de amúgy is szerettem a strandolást, tengerpartot, minden nyáron jól lebarnultam (mostanában is, bár már jóval kevesebb időt töltök strandon, mint régen). Ráncom szinte egyáltalán nincs a mai napig. Negyedévente járok kozmetikushoz, nyáron semmi kencét nem használok, télen egy könnyű hidratálót. Két-három hetente arcradírozok, néha, ha elgyötörtnek látom magam, felteszek egy pakolást. Ennyi.

A ráncosodás függ a genetikától, életmódtól. Az agyonhajszolt, megkeseredett emberek mindig ráncosabbak, mint azok, kiknek sikeres az élete. Szóval nem is feltétlen a stressz, életmód számít, hanem hogy sikerült-e jól kihasználni a rendelkezésedre áll időt és eredményesnek, elégedettnek, boldognak lenni. Ez van az emberek arcára írva 40 felett és ezt semmilyen kezelés nem fedi el.

2019. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De buta vagy utolsó. Anyukám 51 évesen meghalt, olyan stresszes volt, de a haláláig 30 éves pasik köszöntek rá az utcán sziával. Ez genetika, nem ezotéria.
2019. nov. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!