Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie két szőkítés között? A második szőkítést hány százalékos oxival lehet leszívni? Milyen hajfestéket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Festett vöröses barnás volt a hajam, ez lett leszívva szőkítőporral és 12%-os oxival, majd festve lett rá extra világos hamvas szőke festék 9%-os oxival. Sajnos sötét narancssárga lett, (hiába használok hamvasító szereket) amin nem lepődtem meg, de mindenképp nagyon világos ezüstös szőkét/fehéreset szeretnék minél rövidebb idő alatt. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi időt várjak minimum a következő szőkítésig? És az is mehet 12%-os oxival? Milyen márkájú és árnyalatú hajfesték vált be nektek? Érdekel kinek mi a véleménye:) Tudom fodrász jobban értene hozzá, a szőkítés pedig nagyon roncsolja a hajat és hosszú hónapok után kapom meg a kívánt eredményt... De sok fodrász és én is csináltam már mindent a hajammal és szerencsére jól bírja, mivel nagyon dús és vastagszálú. Sokszor van vágva, így nagyon rövid, de nem töredezett és rendszeresen ápolom. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2019. nov. 28. 06:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Figyu. Én eredetileg "szőkés" lennék. Gyerekként az is voltam, hamvas, tejfehér szőke.

Azután, ahogy sötétedett a hajam megjelent benne a vörös.

Azóta sem lehet hamvas árnyalatot elérni. (őszülés miatt festem)

Az összes szőke festésem, csak "frissen" hamvas. Egy-két mosás és előjön a vörös. De még egy tisztességes világos vagy középbarna sem tudok lenni, mert kiüt a vörösség. A szemöldököm is így reagál, azt is festem.

A fodrászom elmondta, ez azért van, mert a vörös pigmentek vannak túlnyomó többségben a hajamban.

Így én már beletörődtem, hogy mindig ott lesz a vörös árnyalat a hajamban.

Ami egyébként előnyösebb is a színeimhez, mert kék a szemem és télen sápadt a bőröm.

Na, a lényeg, hogy azért eresztettem ilyen bő lére, mert lehet a te hajad is ilyen és max. szétégeted, tönkreteszed a próbálkozásokkal, de hamvas tartósan sosem leszel.

2019. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!