Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány éves kortól engednéd...

Hány éves kortól engednéd gyerekednek, hogy hennával fesse be a haját?

Figyelt kérdés
Szőke hajam van, néhány vörös szállal, de akkor is inkább szőke, de a vörös az álom hajam, és bármit megtennék érte. Egyik osztálytársam elkezdte hennával festeni sötétbarna haját, amitől gesztenyésett, és mondta, hogy én akár vörösre is tudnám festeni a hajam. Már gondolkoztam, hogy befessem a hajam, csak a mesterséges és kàros festékek elrémisztettek, viszont a henna tudtommal nem káros. Szüleimet megkérdeztem, de ők azt mondják az érettségi után festhetem csak be. Nektek mi a véleményetek?

2019. nov. 29. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A szülőknek sajnos megvan az a szokása, hogy beleszólnak, mit csinálj saját magaddal - a saját hajaddal, a saját ruháiddal...


Nekem az a személyes véleményem, hogy a te döntésed kellene legyen, hogy befested-e a hajad vagy sem (főleg, hogy legalább valami természetesebb módot szemeltél ki magadnak). A magad bőrén kell megtapasztalni, hogy valami jó döntés volt-e vagy hiba. A szüleid csak elveszik tőled ezt a lehetőséget.


Esetleg azzal tudnál érvelni, hogy

1. a saját hajaddal azt csinálsz, amit akarsz, mert ha utána nem is néz ki olyan jól, úgyse az ő fejükön lesz,

2. a hajat nagyon könnyű megváltoztatni, nem olyan, mint egy tetoválás, ami egy hosszútávúbb elhatározás. Ha jól sikerül, király; ha mégsem, vissza lehet festeni, le lehet vágni.


Amennyiben amiatt vonakodnak, mert nem akarnak pénzt költeni rá, kereshetsz valami diákmunkát, akár valami alkalmit, ami épp eleget ad arra, hogy megvedd magadnak a szükséges eszközöket.


Aztán segítséged is lehet, ha szépen megkéred az osztálytársad, hogy magyarázza el, hogyan fesd be a hajad, vagy esetleg ha ő be festené neked.

2019. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 14 éves voltam, mikor anyukám először melírozta be szőkére a hajamat. Utána minden évben egyszer, középsuliban évente kétszer lettek melírcsíkok beletéve a hajamba. Középsuliban már vörös tincsek voltak.


A lényeg, hogy NE gyakran fested be a hajad, hanem max évente 2-szer, max 3-szor. Elég lesz akkor festeni a hajad, mikor majd őszülsz, akkor már kénytelen leszel, ha nem akarsz fehér hajjal közlekedni.

2019. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is hennázom a hajam,nincs semmilyen káros hatása,sőt,jót is tesz a fejbőrnek/hajnak,csak az a lényeg,hogy 100%hennaport vegyél,vagy olyat amin rajta van,hogy miből áll (Sante,Khadi stb). Van néhány olyan ami vegyi festék, csak egy kis hozzáadott hennával reklámozza magát.

El kell határoznod magad,mert ha egyszer befested,akkor már nem nagyon lehetsz világosszőke (ha most az vagy),csak ha kibírod míg lenő....

Én is olyan 14-15 éves kortól engedném a gyerekemnek ha nagyon világos a hajszíne (és feltűnő lenne).

2019. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

13 voltam amikor sima hajfestékkel 1 árnyalattal lett sötétebb, majd 14 évesen fekete lett(középsuli eleje vagy 8.). Az eredeti világosbarna. Azóta is festem, nem tudom mi a gondjuk ezzel. Mondjuk én tényleg sokat mondtam picinek is, hogy nem szeretem a hajszínemet, lehet ez lágyította meg anyáékat annó.

A henna amúgy tényleg sokkal jobb, mint a vegyszerek.

2019. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 13 évesen volt először ilyen bordó színű melírom (nem tudom hogy kell leírni bocsi), most nyáron lesz benne valami élénk szín (kék, vagy lehet, hogy megint vmi pirosas). Én vörös vagyok, ennek a hajnak az atomrobbanás sem árt. De a szőkével vigyázni kell, azt nagyon könnyen tönkrevágják a festékek. A henna szerintem jó választás lehet. Szerintem először próbáld meg egy tincsen, ha jó fesd be, ha nem akkor sem gáz mert nem látszik annyira.

A szüleidre nem igazán tudok mit mondani/írni..

2019. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok 14/l
2019. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!