Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha tele vagyok...

Mit tegyek ha tele vagyok pattanással?

Figyelt kérdés
16 vagyok, 11 éves korom óta tele vagyok pattanással. Eddig csak a homlokomon volt, most már az arcomon is. Semmi sminket nem használok, max szempillaspirált. Bőrgyógyász azt mondta el fog múlni, kozmetikusnál 3x voltam, csak rosszabb lett. Minden este letisztítom micellás vízzel, majd teafaolajas krémmel bekenem, 2 percig rajtahagyom és lemosom. Kajálni reggel szwndvicset szoktam suliba, ebédre sulimenza, este valami saláta/rántotta. Gyorskajákat nem igen eszek... Ma reggel tejbegrízt ettem, ebédre rántott húst rizzsel vacsira zabpelyhet fogok. Mégis mi a baj?
2019. dec. 1. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy van esetleg valami ételallergiád/ érzékenységed ami kiváltja, vagy még ront a helyzeten? Tudom ajánlani, a teafaolajat ami szárítja a pattanásokat, valamint a mannanák az arcra való kézműves szappanjait.Ez az egész persze lehet genetika is, de akármennyire is zavar ne nyomkodd, ne piszkáld koszos kézzel és hasonlók. Egyébként vannak olyan alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók amelyeket kifejezetten pattanásos bőrre is felszoktak írni,esetleg érdemes utánajárni, és mindenképp konzultálni egy nőgyógyásszal.
2019. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A teafaolaj alatt a tiszta olajat értem, nem azt ami krémbe van keverve.( előző válaszoló)
2019. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell a micellás víz ha nincs smink rajtad. Vegyél egy arcmosót meg egy olyan hidratálót ami pattanásos bőrre van. Ajánlom még a házilag csinált maszkokat keress rá a neten van egy csomó. Szárítani lehet teafa olajjal de nem ajánlom hogy mindig azt használj. Én is azt hittem amikor hasonló bőröm volt hogy a szárítás jót tesz neki, de mióta rendesen használok hidratálót és nem használok rá sok szárító terméket sokkal jobb. Kerüld a zsíros dolgokat meg a nasikat (csipsz, meki stb) meg igyál sok vizet. Érdemes kísérletezni különböző termékekkel mert mindenkinek más működik. Allergia is lehet egyébként (általában laktóz) meg persze hormonális is.
2019. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tinédzser vagy megőrültek a hormonok és tele vagy méreganyaggal.


Bár én már idősebb vagyok és fiú de ugyanezek voltak. Pattanások mindenhol, hiába ment az arctisztítás, én sem ettem se gyorskaját se chipset, se semmit, mégis volt.


Tavaly ledobtam 10-12kg-t, azóta megszűntek ezek. Titok az a napi 2-3 liter tiszta víz volt. Kimosta belőlem a méreganyagot és megszűntek a pattanásaim is.

2019. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!